Chiny planują zbudować sieć 212 nowych centrów logistycznych

Chiny rozwijają się w branży logistycznej a połączeń między Europą i Chinami jest coraz więcej. ChinaDaily.pl informuje, że Chińczycy planują zbudować sieć 212 nowych centrów logistycznych jeszcze przed rokiem 2035. Mają to być nowoczesne miejsca, odpowiadające zaawansowanemu systemowi gospodarczemu. Nowe technologie mają zostać wykorzystane do rozwoju nowego modelu biznesowego w dziale logistyki.

Powstaną nowe terminale (huby)

Do 2020 roku ma powstać 30 nowych terminali, a kolejne 150 ma zostać wybudowane przed 2025 rokiem. Przewiduje się, że działania mają doprowadzić do zmniejszenia do około 12% udział kosztów logistycznych w PKB. Aktualnie wynoszą one około 15%.

Plan stworzony wspólnie przez Narodową Komisję Rozwoju i Reform i Ministerstwo Transportu obejmuje również udział 127 miast, zakwalifikowanych do budowy sześciu rodzajów węzłów, w tym terenów portów morskich i lotniczych, portów nastawionych do obsługi handlu, wymiany towarowej, wymiany usług, jak również terenów portów nadgranicznych.

Sieć 212 nowych centrów logistycznych – spółki zachęcane do promowania działań

Do promowania działań zaplanowanych przez Narodową Komisję Rozwoju i Reform we współpracy z Ministerstwem Transportu, w tym promowania zintegrowanego rozwoju ekspresowej logistyki i łańcucha dostaw zachęcane będą firmy związane z szybką koleją ekspresową, lotniczymi połączeniami ekspresowymi, połączeniami ekspresowymi ładunków chłodniczych, a także spółki transgraniczne.

Firmy z branży logistycznej będą zachęcane do tworzenia nowego modelu biznesu, wykorzystującego najnowocześniejsze technologie. Szczególny nacisk będzie kładziony na budowę w pełni zautomatyzowanych portów z inteligentnymi magazynami w krajowych centrach logistycznych, gdzie będzie można wykorzystywać autonomiczne pojazdy lub zautomatyzowane, odpowiednio zaprojektowane drony oraz roboty. Budowa nowych ważnych centrów logistycznych w Chinach wpłynie na współpracę międzynarodową. Szczególnie ważną rolę będą pełnić połączenia na trasie Chiny – Europa, realizowane zarówno przez statki, samoloty jak i pociągi.

Stały rozwój Chin w branży logistycznej

Chiny stale rozwijają się w branży logistycznej, tworząc przy tym nowy model biznesu. Angażują w swoje działania przedsiębiorstwa związane z transportem, by ułatwić handel między Chinami a krajami w Europie. Zautomatyzowanie centrów logistycznych ma zdecydowanie ułatwić i przyspieszyć pracę.

Nie tylko Chiny rozwijają się w tę stronę. W Małaszewiczach powstanie Park Logistyczny.

Oceń wpis

5 / 5