Air cargo Europe 2023

Air cargo Europe to międzynarodowe targi dla branży frachtu lotniczego, odbywające się w Niemczech od 2003 roku. Wydarzenie jest wiodącymi na świecie targami logistyki, mobilności, IT i zarządzania łańcuchem dostaw. Umożliwia spotkanie międzynarodowych specjalistów zajmujących się transportem lotniczym, a także wzięcie udziału w ich wykładach. Kolejna, dziewiąta edycja Air Cargo Europe 2023 odbędzie się w dniach 9-12 maja 2023 r. w Monachium.

Air cargo Europe 2023 a poprzednie edycje

Jest to pierwsze spotkanie odbywające się na miejscu od czasu wybuchu pandemii, jako że w 2021 roku konferencja miała formę online. Zainteresowanie jak zwykle było bardzo duże, i choć forma online ma swoje dobre strony (nie ma potrzeby podróżowania na miejsce spotkania) to jednak ma też ograniczenia – na pewno utrudnione jest nawiązywanie nowych znajomości. Taka forma nie spowodowała jednak obniżenia pozytywnej oceny uczestników wydarzenia, a przyszłoroczna, stacjonarna edycja jest z niecierpliwością wyczekiwana.

Targi odbywają się w Centrum Targowym Messe Monachium, który ma powierzchnię ponad 125,000 m2 – jak możemy zobaczyć na planie, miejsca na stoiska i przemówienia jest sporo.

Air Cargo Europe 2023 mapa

Już w 2019 roku, ostatniej stacjonarnej edycji, ponad 2400 wystawców z 63 krajów i regionów przywitało około 64,000 odwiedzających z 125 różnych krajów. Jak widać, zainteresowanie jest duże. Zadowolenie odwiedzających jest również bardzo wysokie, jak widać na stronie targów.

Air Cargo

Na stronie można również poczytać opinie zarówno odwiedzających jak i prelegentów:

Jesteśmy pod wrażeniem skupienia się na rozwoju produktów i innowacjach cyfrowych. To idzie w parze z tym, co Maersk zapewnia teraz naszym klientom. Jako globalny integrator logistyki kontenerowej rozwijamy się dostarczając innowacyjne rozwiązania dla naszych klientów, z wieloma którymi z przyjemnością spotkaliśmy się w tym tygodniu w Monachium! Richard Bingham, dyrektor Maersk

Według statystyk umieszczonych na stronie, największy odsetek biorących udział stanowią prezesi działów oraz członkowie zarządu, nie brak też pracowników oraz studentów.

Air Cargo uczestnicy

Warto też dodać, że z roku na rok rośnie zainteresowanie udziałem – w ciągu 8 lat ilość zagranicznych odwiedzających wzrosła prawie dwukrotnie.

Air Cargo Europe 2023 uczestnicy kraje

Zakres targów Air cargo Europe

Wystawy są podzielone na różne działy, w zależności od specjalizacji zainteresowanych:

 • spedytorzy
 • linie lotnicze
 • lotniska
 • usługi ekspresowe
 • firmy przeładunkowe
 • dostawcy logistyczni
 • brokerzy czarterowi
 • ogólni agenci sprzedaży
 • organizacje, stowarzyszenia branżowe
 • służby bezpieczeństwa
 • usługi dla branży cargo lotniczego
 • systemy i produkty logistyczne dla branży transportu lotniczego
 • systemy DP dla logistyki, transportu i zarządzania liniami lotniczymi
 • urządzenia i systemy sterowania dla linii lotniczych i lotnisk.

Poza licznymi wystąpieniami, na wystawie można wziąć udział w różnych wydarzeniach i poznać nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowo, mamy możliwość skorzystać z symulatora lotu czy doświadczyć lotu w Virtual Reality.

Gdzie odbywają się targi Air cargo?

Warto dodać, że konferencja ta odbywa się nie tylko w Niemczech, ale też w Chinach, Indiach, Turcji oraz Afryce i Amerykach.

Air Cargo lokalizacje wydarzeń

Air cargo Europe 2023 – harmonogram

Obecnie otwarte są zapisy na kolejną edycję, mającą odbyć się w dniach od 9 do 12 maja 2023 roku. Program konferencji, obejmujący ponad 50 wydarzeń i ponad 250 prelegentów, skupi się na aktualnych tematach i trendach – takich jak napędy alternatywne, cyfryzacja, niedobory pojemności a nawet poruszona zostanie kwestia niestabilnych rynków.

Do 15 lipca 2022 mamy czas na zarejestrowanie się jeżeli chcemy zostać prelegentami, a do 15 września 2022 jeśli chcemy wziąć udział jako słuchacze. Wszystkie ważne daty są dostępne na oficjalnej stronie. Na stronie udostępniony jest także kalkulator wyceny stoiska, jeżeli chcemy takowe wynająć.

Oceń wpis

2.3 / 5