AliExpress tracking: sposoby dostawy oraz śledzenie paczki

Ze względu na wygodę oraz szeroki wybór dóbr w sklepach internetowych, zakupy online stają się coraz powszechniejsze. W ostatnich latach na popularności szczególnie zyskała chińska platforma internetowa – AliExpress. Oferuje ona towary z wielu różnych branż, których bardzo często nie znajdziemy na półkach polskich sklepów. Kierując się dostępnością różnorodnych produktów oraz ich zaskakująco niską ceną, zarówno Polacy jak i zagraniczni konsumenci chętnie zamawiają właśnie z AliExpress. W poniższym artykule przybliżymy państwu dostępne sposoby dostarczenia towarów kupowanych na platformie oraz wyjaśnimy, na czym polega AliExpress tracking, czyli śledzenie przesyłki.

AliExpress tracking – dostępne możliwości dostawy

Chińska platforma daje nam wiele możliwości dostawy importowanych towarów. Przed przystąpieniem do zamówienia produktu, warto dowiedzieć się więc, która forma transportu będzie dla nas najkorzystniejsza cenowo oraz czasowo.

Sposoby na dostarczenie paczki z AliExpress do klienta różnią się w zależności od sprzedawcy, a także zamawianych produktów. Wśród najpowszechniejszych dostawców na AliExpress znajdziemy kilku darmowych, których wybór wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania. Możemy jednak zdecydować się na uiszczenie dodatkowych opłat, aby nasze towary dotarły do nas w trybie ekspresowym.

Darmowe sposoby dostawy:

  • China Post

Większość paczek z Chin wysyłanych jest właśnie za pośrednictwem China Post. Firma zapewnia zazwyczaj darmowy transport towarów. Wybierając China Post należy jednak wziąć pod uwagę wydłużony czas realizacji naszego zamówienia, który może zająć nawet do 60 dni.

  • AliExpress Standard Shipping

AliExpress Standard Shipping to metoda ciesząca się popularnością wśród konsumentów ze względu na brak opłat lub bardzo niską cenę oraz krótszy czas realizacji niż w przypadku China Post. Dostawa za pomocą tej metody trwa od około 10 do 30 dni.

Płatne sposoby dostawy:

  • Hongkong Post, Netherland Post, Swiss Post, Sweden Post

Dostawcy, którzy zapewniają bezpieczną dostawę importowanych towarów, w czasie nie dłuższym niż 30 dni. Korzystanie z usług transportowych każdej z tych firm wiąże się jednak z poniesieniem dodatkowych opłat.

  • EMS

EMS może okazać się dobrym wyborem dla klienta, któremu zależy na szybkiej dostawie zamówionych produktów. Czas realizacji za pośrednictwem kuriera trwa jedynie 2 tygodnie, ale również wymaga opłaty.

  • TNT, DHL, UPS, FedEx

Kurierzy tych firm dostarczają towary do konsumentów w zaledwie kilka dni. Bardzo krótki czas oczekiwania na zamówienie jest jednak bardzo kosztowny. Dostawa tą metodą jest zdecydowanie jedną z najkrótszych, ale tym samym najdroższych.

AliExpress – koszty dostawy oraz czas realizacji

Jak możemy zauważyć, zarówno cena dostawy jak i czas oczekiwania na paczkę z Chin różnią się w zależności od wybranej metody transportu. Koszty dostarczenia przesyłki często są inne także w przypadku innego rodzaju produktów. Oznacza to, że ten sam przewoźnik może oferować wyższą lub niższą cenę zadostawę różnych towarów. Na zmieniający się koszt transportu będą miały wpływ takie czynniki jak: rodzaj oraz ciężar przesyłki, a także wybór konkretnego sprzedawcy.

Najtańszymi możliwymi opcjami są zdecydowanie China Post oraz AliExpress Standard Shipping, ponieważ najczęściej oferują darmową dostawę. Wiążą się one jednak z najdłuższym czasem realizacji zamówienia. Jeśli zależy nam na jak najbezpieczniejszej oraz najszybszej metodzie otrzymania towaru, warto rozpatrzeć firmy kurierskie takie jak DHL, UPS czy EMS. Zawsze musimy jednak liczyć się z tym, że im krótszy będzie czas oczekiwania na dostarczenie paczki, tym wyższa będzie cena jej transportu.

AliExpress – wybór sposobu dostarczenia przesyłki

Metodę dostawy interesującego nas produktu wybieramy jeszcze zanim umieścimy go w naszym koszyku. Gdy już znajdziemy upragniony towar, dostaniemy możliwość wyboru jego typu, preferowanego rozmiaru czy koloru. Poniżej znajdziemy także opcję zaznaczenia najdogodniejszego dla nas sposobu dostarczenia przesyłki, a także kraju docelowego.

AliExpress oferta

Tutaj wybierzemy sposób wysyłki zamawianego produktu oraz znajdziemy informacje o dostępnych dostawcach, cenie transportu oraz czasie jego realizacji. Dowiemy się także, która z metod umożliwia śledzenie naszej paczki.

AliExpress tracking: sposoby dostawy

AliExpress tracking: w jaki sposób mogę śledzić swoją paczkę?

Niektórzy dostawcy dają nam możliwość monitorowania trasy dostarczanego zamówienia za pomocą międzynarodowego systemu numerów trackingowych. Aby móc skorzystać z tej opcji, powinniśmy upewnić się, że nasza przesyłka jest zarejestrowana. Zarejestrowanej paczce przypisuje się jej indywidualny numer, który po wprowadzeniu na odpowiedniej stronie daje możliwość sprawdzenia jej położenia. Na serwisie AliExpress informację o tym, który ze sposobów transportu da nam dostęp do śledzenia przesyłki, znajdziemy na etapie wyboru dostawcy. 

AliExpress tracking: przesyłki

Klienci mogą monitorować podróż swojej przesyłki na trzy sposoby:

  • Na stronie internetowej firmy, która zajmuje się dostarczeniem paczki.

Numer trackingowy paczki możemy wprowadzić na stronie wybranego przez nas dostawcy. Należy jednak mieć na uwadze, że transport naszego zamówienia może być realizowany przez kilka firm kurierskich.

  • Poprzez serwisy monitoringowe.

Istnieje wiele serwisów monitoringowych, służących specjalnie do śledzenia trasy oczekiwanej przesyłki. Tego typu strony współpracują z wieloma firmami kurierskimi oraz pocztowymi, co daje im swobodny dostęp do informacji na temat stanu zamówień przez nie obsługiwanych. 

Śledzenie na AliExpress (tracking) dostawy jest dostępne bezpośrednio na naszym profilu na stronie. Stan zamówienia sprawdzimy w zakładce „My Orders”. Tam znajdziemy listę zakupionych przez nas towarów wraz z wybranym sposobem ich dostarczenia, a także ich numerem trackingowym.

AliExpress daje nam wiele możliwości dostawy zamówionych przez nas towarów. Warto przeanalizować wszystkie z dostępnych opcji i wybrać tę najdogodniejszą dla nas. Jeśli chcemy mieć kontrolę nad trasą naszej paczki, powinniśmy zdecydować się na transport, który umożliwi nam śledzenie pokonywanej przez nią drogi. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nasze produkty zostały do nas wysłane i że otrzymamy je w odpowiednim czasie.

Oceń wpis

3.4 / 5