Breakbulk Europe 2023

6 czerwca 2023 roku w Rotterdam Ahoy rozpoczęły się targi Breakbulk Europe 2023. Trwały one do 8 czerwca. To już kolejna edycja targów, która jak co roku przyciągnęła do siebie rzeszę zainteresowanych branżą transportową i nie tylko. W tej edycji wzięło ponad 500 wystawców oraz 10 400 gości z ponad 120 krajów. Wśród obecnych na wydarzeniu nie mogło zabraknąć także przedstawicieli naszej platformy ShipHub.

Co oznacza termin „break bulk”?

Break bulk to w świecie transportu pojęcie określające ładunki przewożone poza kontenerami. Mogą to być na przykład pojedyncze przedmioty ponadgabarytowe takie jak maszyny budowlane, duże części silnikowe i wiele innych.

Wystawcy, którzy prezentowali swoje usługi na targach Breakbulk to specjaliści w branży logistycznej. Nie brakuje wśród nich spedytorów, armatorów, przewoźników oceanicznych, przedstawicieli firm transportowych, portów czy terminali, a także wielu innych przedsiębiorców zainteresowanych tym bardzo szybko i prężnie rozwijającym się sektorem.

BBE Rotterdam

Dlaczego warto odwiedzić targi Breakbulk Europe?

Międzynarodowe targi Breakbulk Europe 2023 to idealne miejsce dla tych przedsiębiorców, którzy pragną podjąć współpracę z innymi usługodawcami „po fachu”. Łatwość nawiązywania kontaktów podczas targów, możliwość wymiany zdań i doświadczeń wpływa pozytywnie na zacieśnianie współpracy między firmami o różnych specjalizacjach w branży oraz na pozyskiwaniu nowych partnerów biznesowych. Pomysły na nowatorskie rozwiązania jakie zostaną przedstawione, a następnie wprowadzone w życie, w pozytywny sposób wpłyną na rozwój całego branży.

Podczas targów osoby, które są z związane z branżą od przynajmniej 20 lat, dzielą się swoimi historiami i udzielają wskazówek tym, którzy dopiero zyskują doświadczenie. Istnieje możliwość obejrzenia występów i wywiadów w zakładce media na oficjalnej stronie organizatora.

Branża transportu morskiego jest zdominowana przez mężczyzn, dlatego Breakbulk Europe 2023 stworzył segment, by zintegrować obie części społeczności. Kolejny raz zorganizowano wydarzenie „Women in Breakbulk Breakfast”, gdzie działające w branży kobiety miały szanse podzielenia się swoim doświadczeniem, opiniami i refleksjami na temat sektora i transportu międzynarodowego.

Breaknulk Europe Rotterdam Ahoy

Opinie uczestników o targach Breakbulk Europe 2023

Z materiałów dostępnych w serwisie YouTube i zamieszczonych tam wypowiedzi uczestników targów Breakbulk Europe 2023 wynika, że cenią oni sobie najbardziej możliwość dialogu i wymiany doświadczeń. Jest to doskonała możliwość poznania większych i mniejszych graczy w branży transportowej. Możliwość wzajemnej inspiracji w gościnnej atmosferze otwiera drogę na poszerzanie swoich możliwości i powiększanie siatki kontaktów.

ShipHub na Breakbulk Europe 2023

Breakbulk Europe to największe tego typu targi w Europie, dlatego nie mogło nas zabraknąć w Rotterdamie. Edycja w 2023 r. przyciągnęła jeszcze więcej odwiedzających niż poprzednia; ich liczba przekroczyła 10 tysięcy. Najwięcej z nich było decydentami na średnich i wysokich szczeblach. Organizatorzy stworzyli wiele sposobności pozwalających na poznanie potencjalnych dostawców i klientów. Targi Breakbulk Europe były bardzo owocne i z pewnością zawitamy na następnej edycji.

ShipHub na Breakbulk Europe 2023

Kiedy jest Breakbulk Europe 2024?

Organizatorzy zapraszają na następne targi Breakbulk Europe, które odbędą się w dniach 21-23 maja 2024 roku. Dalsze informacje są dostępne na oficjalnej stronie targów Breakbulk Europe.

Zdjęcie główne: europe.breakbulk.com/home

Oceń wpis

5 / 5