Chiński Nowy Rok – Miliony pasażerów w drodze na święta

Chiński Nowy Rok to czas największych okresowych migracji między miastami. Chińczycy tłumnie udają się na perony czy lotniska, w celu pokonania niekiedy tras liczących ponad 1000 km, by na ten czas powrócić w rodzinne strony. W tym czasie ulice są zapchane a w pociągach panuje niewyobrażalny tłok. Przewoźnicy kolejowi stale starają się ułatwić Chińczykom podróżowanie w tym czasie.

Pasażerowie w podróży przed Chińskim Nowym Rokiem

National Development and Reform Commision przewiduje, że podczas tegorocznego Święta Wiosny chińskie linie kolejowe będą przewozić łącznie 2,99 miliarda pasażerów. Stanowi to wzrost o 0,6% w stosunku do poprzedniego roku.

Poniżej można zobaczyć jak wyglądają kursy Chińczyków w tym czasie:

Migracja

Koleje krajowe w tym roku będą w stanie przewieźć o 5% pasażerów więcej, natomiast szybkie pociągi klasy G aż do 17% więcej. Będzie to zdecydowane ułatwienie dla podróżujących w tym czasie Chińczyków.

China Securities Journal zakomunikowało, że nowe pociągi powstałe pod koniec zeszłego roku zdecydowanie odciążą te dotychczas kursujące.

Plany kolei chińskich

China Railway planuje w tym roku budowę 6800 km nowych linii kolejowych, z czego 3200 km będzie specjalnie przeznaczonych pod pociągi dużych prędkości. Około 850 szybkich pociągów Fuxing zostanie oddanych do użytku do końca 2019 roku. Będą one stanowiły 22,8% wszystkich elektrycznych pociągów.

W ubiegłym roku China Railway zainwestowało 802,8 miliarda juanów (117 miliardów dolarów) w kolej, dzięki czemu uruchomiono 4600 km nowych linii kolejowych.

Analityk China Securities Journal zakomunikował, że tegoroczne inwestycje mają skoncentrować się na budownictwie infrastruktury przez linię Syczuan-Tybet. Ponadto uwagę przyłoży się do planowania współpracy w zakresie transportu regionalnego na obszarach ekonomicznie rozwiniętych i rozwoju oddziałów logistyki transportu towarowego.

Chiński Nowy Rok a sprawy biznesowe

Zdecydowanie nie zaleca się podróży służbowych do Chin w czasie Chińskiego Nowego Roku. Wiążę się to z ogromnymi utrudnieniami. Może zdarzyć się, że partner biznesowy w tym czasie nie znajdzie chwili na spotkanie z nami i omówienie ważnych kwestii.

Zamawiając towary z Chin w tym czasie, również musimy liczyć się z opóźnieniami i niedogodnościami.

Chiński Nowy Rok to piękny czas w Chinach, ale równocześnie bardzo chaotyczny i niesprzyjający sprawom biznesowym. Warto poczekać i udać się do Chin w marcu, a towary zamawiać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Oceń wpis

5 / 5