CILF 2019 – Podsumowanie

China (Shenzhen) International Logistics and Supply Chain Fair (CILF), czyli Międzynarodowe Targi Logistyki i Łańcucha Dostaw odbywają się od 2006 roku i cieszą się ogromną, rosnącą popularnością. Targi co roku przyciągają tysiące osób z całego świata zajmujących się logistyką i transportem. Co więcej, co roku na targach CILF prezentuje się wiele znanych międzynarodowych firm, które promują międzynarodowy wpływ chińskiej branży logistycznej. Organizatorem targów CILF 2019 jest Shenzhen Logistics and Supply Chain Management Association.

Tegoroczna 14. edycja CILF 2019 odbyła się od 10 do 12 października w Shenzhen Convention & Exhibition Center w Shenzhen w Chinach.

CILF 2019 w liczbach

Szacuje się, że na targi przybyło około 1800 wystawców z ponad 50 krajów jak i również 130 000 odwiedzających z ponad 80 regionów.

Oficjalne raporty publikowane na stronie internetowej targów, pokazują, że z roku na rok stale rośnie liczba osób odwiedzających i wystawiających na targach. Co ciekawe, co roku do tego wydarzenia dołączają inne kraje i regiony.

Wystawiający na targach to przede wszystkim branże logistyczne, porty i różne rozwiązania technologiczne. Inne kategorie to: międzynarodowy e-commerce, transport lotniczy, sprzęt i technologia logistyczna oraz ekologiczna technologia transportu. Natomiast, odwiedzający reprezentowali głównie produkcję, e-commerce oraz oczywiście branże logistyczne. Ponadto, celem osób odwiedzających targi są: usługi zamówień publicznych, szukanie dostawców lub partnerów biznesowych jak i również uczestnictwo w forach i konferencjach.

Program CILF 2019

Podczas dwóch dni trwania wydarzenia odbyło się wiele konferencji oraz warsztatów. Najważniejsze z nich to m.in.:

  • Globalny szczyt rozwoju innowacji w 2019 r. (GVC);
  • Światowe Forum Strategii Portów w Shenzhen;
  • Konferencja logistyki transgranicznej 2019;
  • Warsztaty CILF-IP na temat logistyki ekspresowej oraz dostawy;
  • Forum Rozwoju Dystrybucji Nowych Energii Samochodowych;
  • Oraz Konferencja TPM Asia 2019.

Warto bliżej przyjrzeć się konferencji TPM Asia. Jest to obowiązkowe wydarzenie dla specjalistów ds. transportu kontenerów i logistyki, którzy chcą zrozumieć problemy, przed którymi stoją rynki kontenerowe w Europie oraz w Azji i na Pacyfiku. TPM Asia na targach CILF 2019 odbyła się 10 października.

ShipHub na targach CILF 2019

ShipHub był obecny na tegorocznej edycji targów International Logistics and Supply Chain Fair. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród spedytorów jak i eksporterów i importerów z całego świata. Dodatkowo, dostaliśmy nagrodę dla najbardziej innowacyjnej firmy na targach.

Kolejna edycja targów CILF odbędzie się 23-25 września 2020 roku również w Shenzhen Convention & Exhibition Center w Shenzhen w Chinach. Aby wziąć udział w targach najpierw należy zarejestrować się na oficjalnej stronie wydarzenia.

Oceń wpis

5 / 5