CMA CGM Group w starciu z koronawirusem

COVID-19 zbiera swoje żniwo na całym świecie. CMA CGM Group, jeden ze światowych liderów w transporcie morskim, wraz ze spółką-córką CEVA Logistics AG połączyły siły w celu walki z pandemią koronawirusa. Ich pomost logistyczny umożliwił szybki transport dóbr medycznych z Państwa Środka do Francji dla potrzebujących. Przedsiębiorstwa jednak robią wiele więcej, by załagodzić sytuację.

CMA CGM Group w starciu z koronawirusem

Liczba zakażonych koronawirusem rośnie, a nabycie maseczek higienicznych oraz niezbędnego sprzętu medycznego nie jest łatwe. Dlatego też, francuski gigant transportowy CMA CGM Group oraz globalny operator logistyczny CEVA postanowiły przyczynić się do poprawy sytuacji. W cztery dni, do Francji z Chin przetransportowane zostały samolotami czarterowymi dwadzieścia milionów maseczek oraz potrzebne środki medyczne. Ale na tym nie koniec. Planowo, loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu. Wyroby medyczne oraz maski będą przekazane przede wszystkim domom opieki, szpitalom i przedsiębiorstwom usługowym.

Ceva Logistics

CEVA Logistics podaje również, że realizuje podobny projekt pomocowy z Chin do Ameryki Łacińskiej oraz Stanów Zjednoczonych. Ponadto, przedsiębiorstwo dystrybuuje zestawy testowe na wirusa po różnych stanach USA, zaprzągając do tego flotę drogową oraz lotniczą.

CEVA wzięła na siebie odpowiedzialność za sprowadzenie miliona masek ochronnych dla hiszpańskiej ochrony zdrowia. Maski zostały przekazane Hiszpanii od Huawei. W większości krajów, w których koronawirus daje się we znaki, personel medyczny nie jest wyposażony w wystarczającą ilość środków ochronnych. W związku z tym, CEVA w południowo-wschodniej części Anglii buduje centrum dystrybucji oraz druku 3D, z zamysłem wytwarzania i dostarczania środków ochrony indywidualnej.

Pracownicy biur CMA CGM na całym świecie korzystają z możliwości pracy z domu. Dla klientów dostępna jest platforma online My CMA CGM, na której bez wychodzenia z domu można dokonać zamówienia, zarządzać dokumentami przewozowymi i wiele więcej. W dodatku CMA oferuje usługę Delay In Transit, pozwalającą na przechowywanie kontenerów w wybranym centrum aż może on zostać odebrany. Przedsiębiorstwo priorytetyzuje ekspresowy transport pilnych ładunków, szczególnie takich jak produkty spożywcze, medyczne oraz farmaceutyczne.

Oceń wpis

0 / 5