IntraMag Poland

Nowe międzynarodowe targi biznesowe dedykowane logistyce wewnętrznej IntraMag Poland odbędą się 3 marca 2020 roku i potrwają do 5 marca. Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw będą miały miejsce w Prak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

O targach IntraMag Poland

IntraMag Poland to nowe targi biznesowe, które dedykowane są przede wszystkim logistyce wewnętrznej, bezpieczeństwu w magazynie, a także nowym technologiom w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Targi przede wszystkim umożliwiają zapoznanie się z nowościami rynkowymi, które mają na celu pomóc w zarządzaniu powierzchnią magazynową. Organizatorzy, ze względu na dotychczasowy brak kompleksowej platformy dla wiodących dostawców technologii i usług w intralogistyce postanowili stworzyć nowe targi biznesowe na polskim rynku.

Kto może się zaprezentować na targach IntraMag Poland?

Na targach IntraMag swoje produkty może zaprezentować każdy sektor, który oczekuje szybkiej realizacji zlecenia przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.

Polska w intralogistyce

Obecnie Polska znajduje się na 3. miejscu w Europie pod względem wynajmowanych powierzchni magazynowych. Według danych szacunkowych wynika, że wolumen magazynowy w Polsce sięga 16 mln m2. W pierwszym półroczu 2019 roku oddano do użytku aż 600 tys. m2 nowych przestrzeni wielkoformatowych.

Dawka wiedzy o intralogistyce

W intralogistyce można spotkać się ze specyficznym i zróżnicowanym słownictwem. Poniżej przedstawiamy kilka informacji z tej dziedziny, które warto wiedzieć.

Czym są roboty AGV?

Mianem robotów AGV określa się wózki widłowe, automatyczne wózki, samojezdne wózki transportowe, roboty, wózki magazynowe, roboty mobilne, a także platformy jezdne.

Roboty AGV w ostatnim czasie zyskały na popularności. Wykorzystywane są głównie w intralogistyce, centrach logistycznych oraz halach magazynowych. Często nazywane są również mobilnymi, bezzałogowymi robotami, poruszającymi się po wyznaczonych ścieżkach transportując ładunek.

Roboty posiadają przede wszystkim takie cechy jak elastyczność doboru tras, duże możliwości manewrowania wózkiem oraz łatwa konfiguracja. Roboty AGV są w stanie unieść od kilku kilogramów do nawet kilku ton. Często wykorzystywane są w niebezpiecznych dla człowieka pracach i warunkach.

Wśród grupy produktów AGV wyróżnia się również coboty tzw. roboty współpracujące. Jest to dość młody wynalazek, który wyróżnia się przede wszystkim mniejszymi gabarytami, lekkością i kompaktowością. Wykorzystywane są głównie do podnoszenia, pakowania czy montażu. Na razie stosowane są głównie w branży elektronicznej, farmaceutycznej i motoryzacyjnej.

Często wyróżnia się również autonomiczne roboty mobilne, czyli AMR. Działają jak standardowe wózki mobilne i wykorzystywane są do transportu ładunków. Wyposażone są w sztuczną inteligencję i same mogą dobierać sobie odpowiednią trasę.

Obecnie ponad 2 mln robotów wykorzystywanych jest do pracy w firmach m.in. w takich krajach jak Niemcy, Japonia i USA. Roboty AGV będzie można zobaczyć na targach IntraMag w Warszawie już niedługo i dowiedzieć się więcej na ich temat.

AGV są w użyciu w porcie Yangshan w Szanghaju.

Bezpieczeństwo w magazynie

Bezpieczeństwo przy pracy w magazynie jest sprawą priorytetową. Pracownicy bardzo często muszą być wyposażeni w odpowiednie sprzęty typu kask, okulary ochronne itp., maszyny musze być sprawne, a oprogramowania aktualizowane na bieżąco, aby nikomu nie stała się krzywda.

Na targach IntraMag 2020, organizatorzy dostarczą ciekawego przeglądu wszystkich najnowszych osiągnięć w dziedzinie bezpieczeństwa, wyposażenia i uporządkowania magazynów, a także wiele więcej.

Dodatkowe informacje

Odwiedzający nie tylko będą mogli podziwiać nowości z dziedziny intralogistyki, ale również skorzystają z dodatkowych wydarzeń towarzyszących, które odpowiedzą na pytania z dziedziny logistyki i transportu.

Targi IntraMag będą odbywać się równolegle z V Międzynarodowymi Targami Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack oraz Food Tech Expo w Ptak Warsaw Expo.

Więcej informacji na temat targów można znaleźć na oficjalnej stronie IntraMag Poland.

Oceń wpis

5 / 5