Menzies Aviation

Agility Company z Kuwejtu sfinalizowała przejęcie brytyjskiej firmy John Menzies za około 763 miliony funtów. Połączona spółka będzie działać pod nazwą Menzies Aviation i będzie największą na świecie firmą świadczącą usługi lotnicze pod względem liczby krajów oraz drugą co do wielkości pod względem liczby obsługiwanych portów lotniczych. Jest to szansa na stworzenie silniejszego oraz bardziej odpornego na wahania rynku podmiotu, który jest lepiej przygotowany i wyposażony do wspierania potrzeb globalnego rynku lotniczego.

Menzies Aviation

Agility to globalna firma zajmująca się łańcuchem dostaw, infrastrukturą i innowacją, założona w 1979 roku. Jest notowana na giełdzie w Kuwejcie i w Dubaju. Do Agility należy National Aviation Services (NAS), firma świadcząca usługi lotnicze założona w 2003 roku. Obsługuje ona głównie rynki wschodzące na Bliskim Wschodzie, w Azji Południowej i Afryce.

Menzies to międzynarodowy dostawca usług lotniczych. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1833 roku w Szkocji. Świadczy ono usługi logistyczne w krótkim czasie w ponad 200 lokalizacjach w 37 krajach na sześciu kontynentach, dzięki globalnemu zespołowi ponad 25 000 wysoko wykwalifikowanych osób. Menzies posiada silną pozycję na dużych światowych rynkach w Europie, Ameryce Północnej i Oceanii.

Firma Agility nabyła 100% akcji zwykłych Menzies za 608 pensów w gotówce za akcję. Dzięki połączeniu Menzies z NAS, Menzies Aviation stanie się światowym liderem w usługach lotniczych. Będzie świadczyć usługi paliwowe, lotnicze i naziemne na lotniskach na sześciu kontynentach. Połączona firma będzie dysponować zwiększonym kapitałem na inwestycje w zasoby, rozwój talentów, technologię, innowacje, infrastrukturę, sprzęt i zrównoważony rozwój.

Menzies Aviation

Firma posiada oferuje mnogość usług w lotnictwie. Niektóre z usług Menzies Aviation to:

  • obsługa rampy
  • tankowanie
  • usługi pasażerskie i wykonawcze
  • obsługa ładunków
  • pomoc techniczna.

O połączonym przedsiębiorstwie:

  • 35 000 pracowników
  • obecność w 254 portach lotniczych w 58 krajach
  • obsługa 600 000 lotów, dwóch milionów ton cargo lotniczego, 2,5 miliona tankowań na rok
  • z usług korzystają takie linie jak: Air Canada, Air China, Air France-KLM, America Airlines, British Airways, Cathay Pacific, EasyJet, Emirates, Ethiopian, FlyDubai, Frontier Airlines, IAG, Jazeera, Qantas Group, Qatar Airways, Southwest, Turkish, United Airlines, WestJet i Wizz Air.

Zdjęcie: menziesaviation.com

Oceń wpis

5 / 5