MSC Air Cargo

Mediterranean Shipping Company (MSC), jedna z największych firm transportowych i logistycznych, poszerza swoją ofertę o usługę frachtu lotniczego “MSC Air Cargo”. Dołącza ona tym samym do innych armatorów, którzy oferują usługi w branży lotniczej. 

MSC Air Cargo 

Jakiś czas temu podzieliliśmy się wieściami o firmie Maersk, która powróciła do branży frachtu lotniczego. Teraz nadszedł czas, aby MSC wkroczyło na rynek przewozów lotniczych. Wejście do branży lotniczej jest odpowiedzią MSC na zmianę upodobań części klientów. Usługa frachtu lotniczego będzie uzupełnieniem podstawowej działalności MSC, czyli transportu kontenerowego. 

Usługa frachtu lotniczego MSC będzie dostępna od początku 2023 r. po odebraniu pierwszego z czterech samolotów Boeing 777-200F (maksymalna ładowność wynosi 116 ton). Operatorem samolotu będzie Atlas Air, spółka zależna Atlas Air Worldwide Holdings, Inc. 

Jannie Davel, który zdobywał doświadczenie zawodowe w Delta Cargo, Emirates SkyCargo i DHL jako dyrektor w branży frachtu lotniczego, jest odpowiedzialny za rozwój MSC Air Cargo. Niektórzy twierdzą, że MSC poradzi sobie lepiej w nowej branży niż Maersk oraz CMA CGM. 

Dyrektor generalny MSC, Soren Toft, powiedział: „Z przyjemnością ogłaszamy rozwój MSC Air Cargo i witamy Jannie Davela, który będzie przewodzić tej ekscytującej nowej ofercie dla klientów MSC. To nasz pierwszy krok na tym rynku i planujemy kontynuować odkrywanie różnych możliwości rozwijania ładunków lotniczych w sposób, który uzupełnia naszą podstawową działalność, jaką jest transport kontenerowy”. 

MSC, z siedzibą w Genewie, jest największym na świecie armatorem, odpowiedzialnym za 17,4% globalnej wielkości przewozów kontenerowych. Linia żeglugowa MSC pływa po ponad 260 szlakach handlowych, zawijając do 520 portów. Posiada 675 biur w 155 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 150 000 osób. Rozszerzając swoje usługi, MSC dołącza do armatorów próbujących swoich sił w branży lotniczej, aby zaspokoić zmieniające się potrzeby klientów. Wydaje się, że dywersyfikacja to przyszłość transportu towarowego.

Oceń wpis

5 / 5