MSC – Armatorzy

MSC to kolejny z największych armatorów działających na świecie. Firma jest częścią Cargo Division, koncernu żeglugowego MSC Group, globalnej firmy zajmującej się transportem i logistyką. W poniższym artykule można dowiedzieć się więcej o tym popularnym armatorze morskim.

O firmie MSC

Firma jest drugą co do wielkości na świecie linią żeglugową pod względem pojemności kontenerów. Została założona w 1970 roku i posiada swoją siedzibę w Genewie od 1978 roku. Jest to prywatna organizacja kierowana przez rodzinę Aponte.

Najważniejszym portem dla tego armatora jest Antwerpia w Belgii.

Historia

MSC powstało w Neapolu w 1970 roku. Gianlugi Aponte kupił wtedy swój pierwszy statek, który nazywał się Patricia. Następnie zakupił statek Rafael i tym samym rozpoczął żeglugę morską pomiędzy Morzem Śródziemnym a Somalią.

Linia została następnie rozszerzona poprzez zakup kolejnych używanych statków kontenerowych. Firma zaczęła obsługiwać również statki do Ameryki Północnej i Australii.

W 1995 roku marka zwiększyła także swoją działalność rejsową.

W październiku 2014 roku Diego Aponte (syn założyciela MSC Gianluigi Aponte) został mianowany dyrektorem generalnym, przejmując obowiązki ojca, który został mianowany przewodniczącym grupy. Gianluigi Aponte nadal nadzoruje wszystkie działania związane z grupą, a także wspiera swojego syna w kształtowaniu przyszłości firmy.

Dodatkowe informacje

W grudniu 2014 roku linia żeglugowa MSC zajęła 6 pozycję na liście 100 najbardziej wpływowych osób odpowiedzialnych za wysyłkę przygotowaną przez Lloyd’s List.

W styczniu 2015 roku firma uruchomiła największy kontenerowiec nazwany MSC Oscar, o wydajności 19.224 TEU. Zbudowany został przez Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering i zarejestrowany jest w Panamie. Następnie firma uruchomiła kolejne statki o takiej samej pojemności nazwane: MSC Oliver, MSC Zoe i MSC Maya.

msc armator

Dlaczego MSC?

Przedsiębiorstwo posiada 480 biur na całym świecie, dzięki czemu jest stabilnym partnerem dla firmy z każdego zakątka globu. Firma dysponuje wyszkolonymi i doświadczonymi ekspertami, którzy specjalizują się w wielu usługach (w tym chłodniczym, ponadgabarytowym, breakbulk i wielu innych).

Firma posiada sieć transportu kolejowego, drogowego i morskiego, która umożliwia oferowanie zrównoważonych i niezawodnych usług door-to-door na całym świecie.

Ponadto firma angażuje się w promowanie zrównoważonego wykorzystywania zasobów morskich, jednocześnie intensywnie inwestując w technologie ekologiczne najnowszej generacji. Chcą zminimalizować wpływ swojej działalności na środowisko, oceany itp.

Praca z klientem

Firma poświęca czas na poznanie klientów i dostosowanie się do ich potrzeb. Wykorzystują swoją wiedzę branżową, aby świadczyć usługi przydatne klientom.

Jedną z dewiz firm jest dbanie o indywidualne potrzeby zamawiającego, pomimo złożoności swojego biznesu.

Kluczowe dane

MSC posiada 510 statków, które pokonują drogę na 200 różnych trasach. Firma operuje na 500 portach połączenia, a rocznie przewozi ponad 20 mln TEU. W 480 biurach, znajdujących się w 155 różnych krajach pracuje ponad 47 000 pracowników.

Obecnie firma posiada swoje prywatne terminale kontenerowe w Afryce, Australii, Brazylii, Chinach, Europie, Indiach, na Bliskim Wschodzie i w Stanach Zjednoczonych.

Kariera

Aktualnie firma zatrudnia ponad 70 000 pracowników na wielu różnych stanowiskach i cały czas poszukuje nowych ludzi do współpracy.

Zachęcamy również do zapoznania się z historią największego operatora kontenerowców na świecie – Maersk.

Oceń wpis

4.8 / 5