Multimodalna trasa Niemcy-Tajwan

Uruchomiono nowe połączenie towarowe Niemcy-Tajwan. Łączy ono Europę, Chiny kontynentalne i Tajwan koleją oraz transportem morskim. Ile czasu zajmuje transport z Niemiec do Tajwanu tą nową trasą?

Multimodalna trasa Niemcy-Tajwan

Połączenie Niemcy-Tajwan to nowa multimodalna trasa kolejowo-morska łącząca Tajwan, Wuhan i Duisburg. Oficjalne otwarcie miało miejsce po załadowaniu pierwszego kontenera na pociąg w Duisburgu na początku kwietnia. Został on przetransportowany pociągiem towarowym do Wuhan we wschodnich Chinach przez przejście graniczne Chiny-Kazachstan w porcie Alashankou. W drugim tygodniu kwietnia kontener wypłynął z Wuhan do tajwańskiego portu Keelung przez port Ningbo. Aby podróż była płynniejsza, służby celne w Wuhan i w Ningbo nawiązały współpracę, zapewniając terminową odprawę celną towarów.

Jest to nowa multimodalna trasa transportowa, która zapewnia zupełnie odmienne rozwiązanie dla transportu towarów między Tajwanem a Europą. Integracja transportu kolejowego i morskiego pozwala czerpać korzyści z obu rodzajów transportu.

Nowe połączenie na trasie Niemcy-Tajwan jest częścią stale rozwijającej się Inicjatywy Pasa i Szlaku (Belt and Road Initiative, BRI). Główny operator China Railway Express, który obsługuje większość pociągów w BRI, Hanou International, uruchomił już wiele tranzytowych korytarzy handlowych, w tym trasę multimodalną „Japonia-Wuhan-Europa/Mongolia”, dwukierunkową trasę „Korea-Wuhan- Europa” oraz trasę „Europa-Wuhan-Hongkong”. Połączenia te wzmacniają pozycję Wuhan jako ważnego międzynarodowego centrum logistycznego.

Ile czasu zajmuje transport towarów z Niemiec do Tajwanu? 

Czas przewozu towarów (transit time) z Duisburga w zachodniej części Niemiec do Keelung na Tajwanie nową trasą wynosi około 30 dni. Oznacza to również, że proces jest o 14 dni krótszy niż gdyby przesyłkę załadowano na statek morski. Nie tylko zajmuje to mniej czasu, ale jest również bardziej przyjazne dla środowiska i tańsze, jeśli chodzi o koszty logistyczne. 

Przeczytaj nasze posty na temat transportu towarów z różnych miejsc na świecie oraz wiadomości dotyczące projektu Jednego pasa i jednej drogi.

Zdjęcie: finance.sina.com.cn/jjxw/2023-04-20/doc-imyqzkcm7538146.shtml

Oceń wpis

5 / 5