Największe porty lotnicze cargo w Chinach – TOP 5

Fracht lotniczy to najszybszy sposób transportu towarów. Porty lotnicze CARGO stale się rozwijają i rozbudowują, by ułatwić i przyspieszyć transport. Chińskie porty lotnicze CARGO zajmują wysokie pozycje wśród największych portów na świecie. 5 chińskich portów znalazło się w notowaniach przedstawionych przez Airports Council International. Sprawdź jak prezentują się największe porty lotnicze cargo w Chinach.

Największe porty lotnicze cargo w Chinach – TOP 5

5 głównych portów lotniczych cargo w Chinach

Hong Kong International

hongkong - porty lotnicze cargo w chinach

Największy port lotniczy cargo na świecie znajduje się w Hongkongu. Hong Kong International zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce i od lat utrzymuje swoją pozycję. Jest najbardziej ruchliwym portem na świecie już od dziewięciu lat.

W 2018 rok port lotniczy obsługiwał 5,1 mln ton całkowitej przepustowości, co stanowiło 42% całkowitej wartości handlu zagranicznego Hongkongu.

Obecnie Hong Kong International Airport zapewnia 43 stanowiska postojowe dla samolotów towarowych.

Szczególnymi zaletami portu są przede wszystkim położenie geograficzne, doskonała łączność, najnowocześniejsze udogodnienia, wystarczająca zdolność do obsługi ładunku, a także skuteczność i zapewniane przy tym bezpieczeństwo.

W porcie lotniczym działają m.in. takie firmy jak Air France Cargo, DHL Aviation, Lufthansa Cargo, Qatar Airways Cargo, jak również UPS Airlines.

Shanghai Pudong International

cargo
pl.pinterest.com/pin/50524827048075666/

Shanghai Pudong International to drugie największe lotnisko w Chinach. Natomiast wśród największych portów cargo na świecie, lotnisko w Szanghaju zajmuje trzecie miejsce.

Port lotniczy rocznie obsługuje ponad 3,1 mln ton ładunków cargo. Jest to jeden z głównych węzłów ładunkowych w Chinach.

W porcie lotniczym w Szanghaju działa wiele firm spedycyjnych m.in. DHL Aviation, FedEx Express, Air China Cargo, Lufthansa Cargo, UPS Arilines.

Beijing Capital International

beijing - porty lotnicze cargo w chinach
videoblocks.com/video/beijing-china—january-1-2018-the-plane-is-located-near-the-terminal-at-beijing-international-airport-freight-air-transportation-loading-and-unloading-of-cargo-accelerated-movement-of-the-rjut7xf5fjf3l5dbs

Beijing International Airport to trzeci największy port lotniczy cargo w Chinach. Lotnisko zostało otwarte w 1958 roku.

Ruch towarowy obsługuje ponad 100 linii lotniczych z całego świata. W porcie działają m.in. takie firmy spedycyjne jak Air China Cargo, DHL Aviation, FedEx Express i Lufthansa Cargo.

Beijing International Airport posiada cztery hangary. Obiekt zaklasyfikowany jest jako obiekt 4F, co oznacza, że jest zdolny do obsługi sprzętu szerokokadłubowego.

Port lotniczy cargo obsługuje ponad 2 mln ton ładunków rocznie (40 lat temu było to zaledwie 34 tys. ton ładunków).

Guangzhou Bayun International

kanton
zinga.eu/portfolio-items/guangzhou-baiyun-international-airport/

Guangzhou Baiyun International to czwarty największy port lotniczy cargo w Chinach. Jest to jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk w południowych Chinach. Obsługuje ponad 1,8 mln ton ładunków.

Port Guangzhou Baiyun International działa od 2004 roku.

W porcie działają głównie tacy przewoźnicy jak Air France Cargo, Korean Air Cargo, Lufthansa Cargo czy UPS.

Kanton jest również lokalizacją hubu FedEx w Azji i na Pacyfiku. Już na początku działalności centrum obsługiwało 136 lotów tygodniowo.

Shenzhen International

lotnistko
chinaairlinetravel.com/airport-guide/shenzhen-airport

Shenzhen International to jeden z największych portów lotniczych cargo w południowych Chinach. Został otwarty w 1991 roku.

Port lotniczy cargo w Shenzhen obsługuje rocznie ponad 1 mln ton ładunków.

Centrum logistyczne na lotnisku zajmuje powierzchnię 115 000 m2 i zapewnia składowanie celne, międzynarodową dystrybucję logistyki, ​​usługi celne, a także dostawy od drzwi do drzwi. Lotnisko obsługuje 39 tras cargo, łącząc się z 33 miejscami docelowymi.

W porcie działają takie firmy spedycyjne jak UPS Airlines, China Airlines Cargo, China Cargo Airlines, jak również FedEx Express.

Lotnisko służy jako hub cargo dla UPS w Azji i na Pacyfiku.

Sprawdź także porty na w innych krajach.

Oceń wpis

5 / 5