Nowa trasa lotnicza dla towarów z Chin do Europy

8 maja samolot towarowy przewożący ponad dziewięć ton materiałów medycznych wystartował z międzynarodowego lotniska Shijiazhuang Zhengding w Shijiazhuang, stolicy prowincji Hebei. Następnego dnia wylądował on na lotnisku we Frankfurcie w Niemczech. Był to pierwszy lot zrealizowany w ramach regularnego przewozu towarów między Hebei a krajami europejskimi. Jak prezentuje się nowa trasa lotnicza dla towarów z Chin?

Nowa trasa lotnicza dla towarów z Chin do Europy

Samolot towarowy obsługiwany przez Condor przewiózł prawie 1000 opakowań produktów medycznych zakupionych w Chinach. Środki medyczne mają być przeznaczone do walki z COVID-19 w Europie. Ładunek zawierał takie produkty jak maski na twarz i termometry na podczerwień. Według Condor, linii lotniczej z siedzibą we Frankfurcie, usługa będzie świadczona cztery razy w tygodniu.

To nie jest pierwsza międzynarodowa trasa, którą uruchomiono w tym roku z Shijiazhuang – na początku tego roku utworzono trasę do Kirgistanu. W styczniu szanghajski YTO Express uruchomił trzy razy w tygodniu usługę przewozu samolotem towarowym między Biszkekiem w Kirgistanie a Shijiazhuang. Z Biszkeku towary są transportowane drogami i koleją do Rosji, Kazachstanu i innych krajów. Ponadto, YTO planuje rozszerzyć usługi z Shijiazhuang do Seulu i Osaki.

Oczekuje się, że zostanie uruchomione jeszcze więcej tras międzynarodowych. Są szanse na to, że wprowadzone zostaną loty do Filipin i Holandii. Wszystko to dla obopólnych korzyści – międzynarodowe trasy towarowe umożliwiają krajowym przedsiębiorstwom prowadzenie handlu zagranicznego, a popyt zaspokajany jest przez podaż. Kluczowe znaczenie ma zaopatrzenie w niezbędne produkty, takie jak wyposażenie medyczne.

Nowo uruchomiona trasa do przewozu towarów jest częścią roli, jaką Shijiazhuang gra w ogólnochińskiej strategii. Dzięki zastosowaniu skoordynowanego rozwoju Pekinu, Tiencinu oraz prowincji Hebei, planuje się przekształcenie Hebei w istotną krajową bazę logistyczną. Ostatecznym celem jest połączenie coraz to większej liczby miast na szlaku Pasa i Drogi, a także umocnienie pozycji chińskich miast w ramach tejże inicjatywy.

Grafika: https://www.chinadaily.com.cn/a/202005/11/WS5eb8e1caa310a8b241154c83.html

Oceń wpis

0 / 5