Performance Team – Maersk kupuje amerykańską firmę

19 lutego 2020 roku firma Maersk ogłasiła, że osiągnęła porozumienie w sprawie przejęcia amerykańskiej firmy Performance Team zajmującej się magazynowaniem i dystrybucją. Decyzja ta jest spowodowana chęcią dalszego wzmocnienia zdolności do dostarczania produktów.

Performance Team

Performance Team to firma rodzinna, która rozpoczęła działalność w 1987 roku w Kalifornii w USA. Obecnie firma prowadzi 24 magazyny o powierzchni przekraczającej 800 000 m2 w strategicznych lokalizacjach łańcucha dostaw.

Dodatkowo, Performance Team jest liderem w zakresie magazynowania i dystrybucji w Ameryce Północnej. Specjalizuje się w rozwiązaniach dystrybucyjnych B2B i B2C w zakresie sprzedaży detalicznej, hurtowej i e-commerce. W 2019 roku Performance Team zadeklarowało przychody o wartości 525 mln USD.

Maersk

Maersk jest największą firmą spedycyjną i tym samym największym operatorem statków kontenerowych i statków dostawczych na świecie. Firma ma siedzibę w Kopenhadze w Danii, a jej oddziały znajdują się w 130 krajach.

Obecnie największe wyzwania dla firmy stanowią wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi i Chinami, zmniejszające się stawki frachtu oraz fakt, że większość klientów nie korzysta z usług firmy do przewozu swoich towarów z portów do magazynów i centrów dystrybucyjnych. Z tego powodu nowa strategia firmy Maersk zakłada zwiększenie przychodów za pomocą usług oferowanych na lądzie. W tym celu planowane są zakupy magazynów, terminali kontenerowych i agencji celnych. Dzięki temu przewiduje się, że w przeciągu dwóch lat inwestycje logistyczne mają stać się źródłem aż połowy zysków Maersk.

Przejęcie firmy

Transakcja o wartości 545 mln USD, która podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne, ma zostać sfinalizowana 1 kwietnia. Zdecydowanie wzmocni to możliwości Maersk jako zintegrowanej firmy zajmującej się logistyką kontenerową, oferującej klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw. Dzięki połączeniu firm poszerzą się możliwości w sektorze dystrybucji i logistyki obu firm z ich operacjami transportu krajowego i globalnymi usługami logistyki kontenerowej.

Oceń wpis

5 / 5