Połączenie morskie Qingdao-Polska

MSC uruchomiło nowe bezpośrednie połączenie morskie Qingdao-Polska. Statek towarowy z chińskiego portu Qingdao przybije do portów w Gdyni i Gdańsku. Jest to pierwsze bezpośrednie kontenerowe połączenie oceaniczne Gdyni z Dalekim Wschodem.

Połączenie morskie Qingdao-Polska

Dzięki nowemu połączeniu transport morski z Chin do Polski skróci się o nawet 30%. Pośrednie połączenie Qingdao-Gdynia trwa 64 dni, a nowe połączenie Swan – 43 dni. Podróż na trasie Qingdao-Gdańsk zajmie 44 dni. Statek zawraca w Kłajpedzie i płynie do Chin, po drodze zatrzymując się w porcie King Abdullah w Arabii Saudyjskiej oraz w porcie w Singapurze.

Nowe połączenie Swan to jeden z najszybszych serwisów żeglugowych między Chinami, Beneluksem i krajami Bałtyckimi. Częstotliwość serwisu to raz w tygodniu. Pierwsze wypłynięcie na trasie planowane jest na 11 czerwca. Pierwszy statek przypłynie do portu w Gdyni 24 lipca, a do portu w Gdańsku (Baltic Hub) 25 lipca.

Pełna trasa MSC Swan: Qingdao – Ningbo – Yantian – Tanjung Pelepas – Antwerpia – Gdynia – Gdańsk – Kłajpeda – King Abdullah Port – Singapur – Qingdao.

MSC Swan z Chin do Polski
Mapa: MSC

O MSC

MSC (Mediterranean Shipping Company) to szwajcarsko-włoski armator. Firma powstała w Neapolu w 1970 roku i stała się największym armatorem na świecie. Flota MSC liczy ponad 730 statków o łącznej pojemności 4,6 mln TEU, obsługujących ponad 500 portów na całym świecie. Rocznie MSC przewozi 24 mln TEU. Firma posiada największe na świecie statki kontenerowe o pojemności ponad 24 300 TEU.

Zalety i wady transportu morskiego

Transport morski to najczęściej wybierana metoda przewozu towarów w handlu międzynarodowym.

Zalety transportu morskiego

  • niskie stawki transportowe
  • duża ładowność
  • przyjazny środowisku w porównaniu z transportem lotniczym i kolejowym
  • możliwość przewozu ładunków masowych, ponadgabarytowych, niebezpiecznych.

Wady transportu morskiego

  • podatność na warunki pogodowe
  • długi czas przewozu
  • trasy są ustalane z góry
  • wymóg zorganizowania transportu towarów do portu wyjścia i z portu przeznaczenia
  • narażenie na dodatkowe koszty portowe.

Planujesz transport towarów drogą morską, lotniczą lub kolejową? Skorzystaj z darmowej funkcji wysyłania zapytań o wycenę dla swojego ładunku na ShipHub.pl. Wypełnij formularz, wyślij zapytanie i wybierz ofertę od sprawdzonego spedytora.

Wyceń transport za darmo na ShipHub.pl

Oceń wpis

5 / 5