Nowe połączenie Xi’an–Budapeszt

Sieć kolejowa Chiny–Europa stale się rozwija. DB Cargo Eurasia dodał nowe połączenie Xi’an–Budapeszt. Firma uruchomiła nową usługę, aby dostarczać swoim klientom więcej rozwiązań transportowych. Czas tranzytu wynosi 15 dni.

O Rail Cargo Group 

Rail Cargo Group jest członkiem ÖBB, największego austriackiego dostawcy usług w zakresie mobilności i logistyki. Dostarcza ponad 110 milionów ton towarów rocznie w Europie i Azji. W 2023 roku ÖBB obchodzi 100-lecie istnienia. Na przestrzeni lat kolejowy transport towarowy zyskał na znaczeniu, zwłaszcza na trasie Chiny–Europa. DB Cargo Eurasia zlokalizowana jest w 18 krajach Europy i posiada swoje lokomotywy oraz wagony.

W styczniu 2023 roku firma otworzyła filię w Szanghaju. Dzięki temu łatwiej jest wysłać towar z Chin do Europy pociągiem.

Połączenie Xi’an-Budapeszt RCG

Sieć transportowa  Xi’an–Budapeszt
Sieć transportowa z Xi’an do Budapesztu, railcargo.com

Budapeszt–Xi’an to najdłuższa trasa kolejowa ÖBB, licząca 7500 km. RCG oferuje regularne i ekspresowe połączenia między Xi’an a Budapesztem. Gdy pociąg dotrze do Polski/Węgier, ładunek może zostać przewieziony do innych miejsc docelowych w Niemczech (Duisburg, Hamburg), Francji i Hiszpanii, ale także w Rumunii, Bułgarii, Słowacji i Czechach.

Ekspresowe połączenie kolejowe Xi’an–Budapeszt

Połączenie ekspresowe Xi’an–Budapeszt to bezpośrednie połączenie FCL ze wschodnich Chin do Środkowej i Południowo-Wschodniej Europy. Połączenie biegnie przez Kazachstan (przez terminal w Dostyk), Rosję i Ukrainę (przez Zahony), zapewniając najszybsze połączenie kolejowe między Chinami a Węgrami. Czas tranzytu wynosi 11-15 dni. Zgodnie ze stałym rozkładem jazdy, pociąg wykonuje jedną podróż tygodniowo. 

Zwykłe połączenie kolejowe Xi’an–Budapeszt

Zwykłe połączenie Xi’an–Budapeszt zapewnia rozwiązanie transportowe nie tylko do importu towarów z Chin do krajów europejskich, ale także do eksportu towarów z Węgier (i innych krajów po drodze) do Chin. Trasa do Budapesztu prowadzi przez Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę i Słowację. Pociąg towarowy wykonuje jedną podróż tygodniowo w obie strony, a czas tranzytu wynosi około 15 dni. 

Nowe połączenie Xi’an–Budapeszt przez Polskę

Pierwszy pociąg obsługujący nowe połączenie Chiny–Węgry przewoził towary przemysłowe i konsumenckie, w tym elektronikę, części samochodowe, urządzenia grzewcze i maszyny. Będzie kursować regularnie, raz w miesiącu. W drugim kwartale 2023 r. usługa zostanie rozszerzona do tygodniowych lub dwutygodniowych podróży w obie strony.

Xi’an jest numerem 1 wśród miast obsługujących kolejowe przewozy towarowe między Chinami a Europą. W 2022 roku Xi’an obsłużyło ponad 4600 pociągów towarowych do/z Europy (wzrost o 20% rok do roku) i 4 mln ton towarów (wzrost o 43% rocznie).

Zdjęcie: Liu Xiang

Oceń wpis

5 / 5