Największe porty lotnicze cargo w Europie – TOP 5

W ostatnim czasie coraz więcej firm stawia na dynamiczny rozwój. Błyskawiczną dostawę na całym świecie umożliwia transport lotniczy. Niektóre z największych lotnisk cargo jest w Europie. Zapoznaj się z rankingiem przedstawiającym największe porty lotnicze cargo w Europie.

Największe porty lotnicze cargo w Europie – TOP 5

1. Frankfurt Airport (Niemcy)

frankfurt
businesstraveller.com/business-travel/2016/07/25/frankfurt-calls-curfew-relaxation

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem znane jest również jako port lotniczy Ren-Men (niem. Rhein-Main-Flughafen). Lotnisko we Frankfurcie to nie tylko jeden z głównych węzłów dla międzynarodowych przesyłek towarowych, ale także centrum usług kurierskich. Działają tutaj takie firmy spedycyjne jak DHL, FedEx, TNT.

2. Charles de Gaulle International Airport (Francja)

porty lotnicze cargo w europie
copybook.com/fact-files/paris-charles-de-gaulle

Pod względem przewozów cargo lotnisko Charles de Gaulle International jest drugim najbardziej ruchliwym lotniskiem w Europie. Dysponuje on rozległą siecią transportu lotniczego z trzema głównymi węzłami komunikacyjnymi: Air France, FedEx i La Poste.

3. Amsterdam Airport Schiphol (Holandia)

porty lotnicze cargo w europie
naco.nl/portfolio_page/amsterdam-airport-schiphol

Schiphol to trzecia co do wielkości brama towarowa w Europie (400 000 m2 magazynów towarowych z czego 60% z bezpośrednim dostępem do lotniska). Lotnisko zapewnia połączenia z ponad 320 portami docelowymi w 98 krajach.

4. Lotnisko Leipzig/Halle (Niemcy)

Leipzig Halle
da-oben.de/flughafen-leipzig-halle

Port lotniczy Lipsk/Halle w Niemczech obsługuje zarówno Lipsk w Saksonii, jak i Halle w regionie Saksonia-Anhalt. Został otwarty w 1927 roku. Jest hubem dla AeroLogic, Amazon Air, Antonov Airlines i DHL Aviation.

5. Port lotniczy Liege (Belgia)

Lotnisko Liege
aircargonews.net/cargo-airport/liege-airports-cargo-volumes-take-a-hit

Lotnisko Liege jest wykorzystywane głównie do operacji towarowych. Jest to globalne centrum ASL Airlines Belgium, a także centrum dla CAL Cargo Air Lines, CMA CGM Air Cargo, El Al Cargo, Ethiopian Cargo, FedEx Express i Qatar Airways Cargo.

Zobacz również największe porty lotnicze cargo w Chinach – TOP 5.

Oceń wpis

4 / 5