fbpx

Spedycja

Spedycja to działalność polegająca na organizowaniu przewozu towarów. Ponadto do wyodrębnienia działalności spedycyjnej, w ramach działającego systemu transportowego przyczyniły się przede wszystkim dwie przesłanki:

  • handlowa – sprowadzająca się do efektu rozdzielenia się praw własności towaru od podjęcia się wykonawstwa usługi jego dystrybucji;
  • czynnościowa – doprowadzająca do powstania funkcji przewoźnika, reprezentującego struktury podażowe rynku usług transportowych, oraz funkcji zamawiającego usługę przewozu, który ponadto reprezentuje struktury popytowe rynku usług spedycyjnych.

Spedytor

Spedytor to osoba prawna lub fizyczna (przedsiębiorca). Jej celem jest organizowanie przewozu ładunków. Ponadto spedytor za odpowiednią opłatą świadczy usługi spedycyjne na rzecz innych osób prawnych lub fizycznych.

Firmy spedycyjne

W swoich artykułach na portalu ShipHub opisujemy różne firmy spedycyjne, tworzymy rankingi i opisujemy poszczególne przedsiębiorstwa.

Wysyłka do Amazon FBA w USA

Sprzedaż swoich produktów na platformie Amazon okazuje się bardzo interesująca. Strona stosuje jednak surowe wytyczne, dotyczące wysyłki produktów. Wysyłka do Amazon FBA w USA może okazać się skomplikowana. Warto zapoznać się wcześniej z zasadami dotyczącymi przygotowania, pakowania, etykietowania i dostawy. W poniższym artykule przedstawimy jak wygląda proces wysyłki i odpowiemy Więcej…