Stawki na fracht z Chin

Na koszt importu z Chin składa się wiele dynamicznych czynników, co oznacza, że szybko zmienia się w czasie. Wystarczy sobie przypomnieć rozkwit pandemii i nagły wzrost stawek transportowych. Na szczęście teraz jest z górki – stawki na fracht z Chin są o wiele niższe niż w roku poprzednim. Poniżej przedstawiamy stawki na fracht z Chin.

Jak przetransportować towary z Chin? 

Transport morski to najpopularniejsza metoda międzynarodowych przewozów towarów. Stawki frachtowe na transport morski z Chin w 2022 roku są niższe niż w 2021 r. Dynamikę zmian cen dobrze obrazuje poniższy wykres.

Stawki na fracht z Chin 2021 2022 rok

Transport morski dzieli się na pełnokontenerowy (FCL, Full Container Load) oraz drobnicę (LCL, Less than Container Load). Taki sam podział ma zastosowanie przy transporcie kolejowym, który trwa krócej na trasie Chiny-Polska niż morski. Najszybszą metodą transportu towarów są przewozy lotnicze. Najbardziej stabilną ceną cechuje się właśnie fracht lotniczy, który jest zawsze wysoki z uwagi na swoją specyfikę. Oznacza to także, że cena przewozów lotniczych nie ulega tak dużym fluktuacjom jak koszt transportu morskiego czy kolejowego.

Alternatywą dla transportu morskiego, kolejowego i lotniczego z Chin jest transport drogowy. Ponadto można skorzystać z rozwiązań przewozów multimodalnych, czyli transportu realizowanego przy użyciu rożnego rodzaju środków transportu.

Stawki na fracht z Chin

Poniżej przedstawiamy aktualne stawki na fracht z Chin (październik 2022 r.):

Morski FCL 40’HC

  • Tianjin – Gdańsk: od 4500 do 6000 USD

Morski LCL

  • Shenzhen – Gdańsk: 12 CBM – 3700 USD
  • Xiamen – Hamburg: 40’HC – od 5000 do 6000 USD

Kolej FCL 40’HC

  • Jing’an – Gdańsk: od 5000 do 7000 USD
  • Kanton – Duisburg: od 6500 USD do 8000 USD

Kolej LCL

  • Ningbo – Pruszków: 780 kg/13,14 CBM – 2800 USD
  • Xiamen – Hamburg: 2,38 CBM – 650 USD

Fracht lotniczy

  • Yiwu – Gdańsk: 200 kg – 6000 USD

Powyższe stawki są orientacyjne. Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować wysyłka Twojego ładunku, złóż darmowe zapytanie na stronie ShipHub.pl. Wybierzesz najbardziej odpowiadającą Ci ofertę z wielu przedstawionych przez sprawdzonych i rzetelnych spedytorów.

Wyceń transport za darmo na ShipHub.pl

Oceń wpis

4 / 5