Targi Kantońskie 2019 – Podsumowanie fazy I

Targi w Guangzhou, czyli popularne Targi Kantońskie to bardzo prestiżowe wydarzenie. Są to jedne z ważniejszych targów dla osób zainteresowanych importem z Chin. Wydarzenie odbywa się wiosną i jesienią od 1957 roku i jest to już 126 edycja. Na ogromnej powierzchni, która liczy 1,185,000 metrów kwadratowych, wystawiane są duże ilości produktów, dlatego też, wydarzenie podzielone jest na trzy fazy. Targi Kantońskie 2019 faza I to przede wszystkim elektronika. Faza II to dobra konsumpcyjne, wyposażenie wnętrz. Natomiast podczas fazy III wystawiane są tekstylia, odzież, czy sprzęt medyczny.

Faza I Targów Kantońskich trwała od 15 do 19 października. To jednak nie koniec. Kolejny etap odbędzie się od 23 do 27 października. Faza III potrwa od 31 października do 4 listopada.

Targi Kantońskie 2019 – produkty

Nie ma drugich takich targów w Chinach jak Targi Kantońskie. Każdy importer spośród tak ogromnego wyboru produktów znajdzie to czym jest zainteresowany. Podczas fazy I wystawiane produkty to:

 • elektronika i sprzęt AGD;
 • sprzęt oświetleniowy;
 • rowery;
 • motocykle;
 • maszyny budowlane;
 • sprzęt komputerowy;
 • produkty chemiczne;
 • sprzęt sanitarny i łazienkowy;
 • nowe źródła energii;
 • pawilon międzynarodowy.
Targi Kantońskie 2019
Targi Kantońskie
Targi Kantońskie - faza I
Targi Kantońskie 2019 - produkty
Targi Kantońskie - produkty
Targi Kantońskie 2019 - Podsumowanie
Targi Kantońskie
Targi, Kanton
Targi w Kantonie 2019

Targi Kantońskie 2019 – wydarzenia

Targi w Guangzhou to nie tylko stoiska z produktami. Na wydarzeniu organizowanych jest wiele konferencji i pokazów, na których omawiane są nowe technologie czy rozwiązania dla danej branży. W tym roku podczas fazy I odbyły się m.in.:

 • Międzynarodowe Forum Rozwoju Handlu;
 • Konferencja „New Made in China”;
 • Tech Forum;
 • Pokaz inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego;
 • Pokaz na temat nowych energii, pojazdów elektrycznych i części samochodowych.

Na targach zaprezentowano nowe innowacyjne produkty i technologie. Jako, że faza I to m.in. produkty elektroniczne i elektryczne to w tym roku jedna z firm zaprezentowała przenośny blender z ładowarką USB.

Poza tym, na Targach Kantońskich 2019 można było podziwiać akcesoria rowerowe, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo użytkownika np. zdalnie sterowana kamizelka odblaskowa. Zakładając taką kamizelkę możemy decydować jaki obrazek pojawi się na naszych plecach, który będzie sygnalizował osobom jadącym za nami jaki manewr aktualnie chcemy wykonać. Przykładowo, jeśli chcemy skręcić w lewo to z tyłu na kamizelce wyświetli się strzałka w lewo. Jeżeli będziemy hamować to na ubraniu pojawi się czerwony wykrzyknik.

Targi Kantońskie – czy warto się na nie wybrać?

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy już doświadczonym importerem wyjazd na Targi Kantońskie to wydarzenie zdecydowanie warte odwiedzenia. Mimo iż, coraz popularniejsza staje się metoda wyszukiwania partnerów biznesowych przez serwisy takie jak np. Alibaba, to wyjazd na targi wciąż jest niezastąpionym sposobem na rozeznanie się w rynku.

Uczestnicząc w targach osobiście poznasz potencjalnych partnerów biznesowych, czy zorientujesz się w konkurencji. Co więcej, targi dają możliwość poznania nowych trendów, rozwiązań i technologii stosowanych w branży która cię interesuje. Impreza ta daje wiele możliwości niedostępnych przez Internet.

Jednocześnie przestrzegamy, że również na tak renomowanym i prestiżowym wydarzeniu można spotkać oszustów. Zanim nawiążesz jakąkolwiek współpracę to radzimy przedtem zweryfikować chińskiego kontrahenta.

Targi Kantońskie
Targi w Kantonie
Kanton - targi
Targi Kantońskie 2019
Targi w Kantonie

Targi Kantońskie 2020 – rejestracja

Targi Kantońskie 2019 jeszcze trwają. Jednakże, rejestracja na edycję 2020 już jest otwarta. Do udziału w targach potrzebna jest tzw. „Entry Badge”. Aby ją otrzymać, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie Targów Kantońskich. Można wyrobić ją zarówno online jak i na miejscu na targach. Zalecamy jednak tę pierwszą opcję, aby oszczędzić czas na miejscu i nie stać w ogromnych kolejkach. Do rejestracji potrzebny jest dokument tożsamości, kolorowe zdjęcie i wizytówka firmy.

Warto pamiętać, że jeśli wybieramy się do Chin na targi to możemy starać się o wizę biznesową. W tym celu należy poprosić organizatorów targów o wystawienie listu zapraszającego, na podstawie którego złożymy wniosek o wizę do Chin.

Zapraszamy do naszego artykułu dotyczącego rejestracji na Targi Kantońskie.

Oceń wpis

5 / 5