TransLogistica Poland – Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki

Odwiedziliśmy targi TransLogistica Poland, by poznać najnowsze trendy w branży TSL oraz zgłębić potrzeby spedytorów. VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki odbyły się w dniach 6-8 listopada 2018 w Warszawie. To największe tego typu targi w tej części Europy. Są okazją do spotkania specjalistów zajmujących się zawodowo transportem, logistyką i spedycją, a także osób korzystających z ich usług.

Targi TransLogistica Poland

Tegoroczne targi TransLogistica Poland to już szósta edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki. Od 2013 roku są one organizowane cyklicznie w listopadzie (do 2015 roku pod nazwą TransPoland). Odbywają się na terenie EXPO XXI w Warszawie. Wstęp na imprezę jest darmowy, jednak wcześniej należy dokonać rejestracji. To najważniejsze w Polsce wydarzenie poświęcone branży TSL. Ministerstwo Infrastruktury objęło nad nim patronat honorowy.

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki to okazja dla właścicieli ładunków (producentów, dystrybutorów, importerów, eksporterów) do zapoznania się z rozwiązaniami z zakresu transportu, spedycji, logistyki oraz magazynowania. Natomiast osoby pracujące w branży TSL mogą wymienić się doświadczeniami, poznać najnowsze trendy i nawiązać kontakty biznesowe.

TransLogistica Poland

Oferty na TransLogistica Poland

Podczas TransLogistica Poland w 2018 roku swoją ofertę zaprezentowało ponad 240 wystawców z Polski i ze świata. Wśród nich znalazły się także chińskie firmy transportowe. Na targach wystawiają się firmy logistyczne i porty, jak również firmy oferujące usługi dla branży transportowej. Spotkamy wystawców z takich branż jak: logistyka i magazynowanie, spedycja, transport kolejowy, morski, lotniczy, transport intermodalny, porty morskie, terminale kontenerowe i wiele innych. Natomiast wśród odwiedzających znajdują się nie tylko osoby korzystające z usług TSL, lecz także przewoźnicy, operatorzy logistyczni, spedytorzy, właściciele taboru transportowego, firmy kurierskie czy centra logistyczne.

Targom towarzyszą wykłady i dyskusje oraz praktyczne porady dla osób związanych z branżą transportową. Wśród zagadnień poruszonych na tegorocznej TransLogistica Poland znalazły się kwestie dotyczące Nowego Jedwabnego Szlaku czy nowych technologii w branży TSL. Dodatkowo uczestnicy mogą skorzystać z usługi networkingu logistycznego. Polega to na udziale w zaaranżowanych spotkaniach z potencjalnymi partnerami z branży transport – spedycja – logistyka.

Oceń wpis

5 / 5