Targi Transport Logistic 2023

Targi Transport Logistic organizowane co dwa lata przez firmę Messe München są jednym z najważniejszych wydarzeń świata logistyki, mobilności IT oraz transportu drogowego, kolejowego, lotniczego i wodnego. Targi są organizowane na szeroką skalę, przyciągając wielu wystawców i uczestników. Kiedy i gdzie odbędą się targi Transport Logistic 2023?

Targi Transport Logistic

Za każdym razem targi Transport Logistic są ogromnym wydarzeniem, w którym bierze udział ponad dwa tysiące wystawców z 63 krajów, suma samych odwiedzających wynosi około 65 tysięcy, a powierzchnia targów jest szacowana na 125 tys. m². Uczestniczy w nich również ponad 200 ekspertów wyspecjalizowanych w dziedzinach powiązanych z tematyką targów. Powyższe dane pochodzą z wydarzenia odbywającego się w roku 2019, w związku z tym, że targi w 2021 były przeprowadzone w formie konferencji online. Jednak organizatorzy przygotowują się na kolejną edycję, która tym razem stacjonarnie ma się odbyć 9-12 maja 2023 roku w Monachium pod adresem Messe München GmbH, Messegelände, 81823 München.

Oferta targów Transport Logistic 2023

Przed rozpoczęciem targów w 2021 roku, Biuro Targów Monachijskich w Polsce wystawiło oświadczenie przedstawiające ofertę tematyczną targów, koszty wynajęcia powierzchni oraz ceny biletów dla gości. Mimo, że w tym czasie targi ostatecznie odbyły się w formie zdalnej, warto porównać proponowane ceny z 2021 r. oraz 2019 r. i na ich podstawie podać możliwe koszty na rok 2023. Niestety sami organizatorzy dopiero na przełomie 2022/2023 roku wprowadzą oficjalne ceny obowiązujące na kolejnych targach.

Przewidziane sektory na najbliższe wydarzenie wyglądają następująco:

 • IT, telematyka, e-biznes, telekomunikacja
 • intralogistyka, systemy zarządzania magazynem, auto ID, opakowania
 • sprzęt do transportu towarów
 • usługi, transport towarów i logistyka.

Każdy z powyższych sektorów zawiera w sobie pomniejsze, szczegółowe sekcje, które są opisane na stronie głównej organizatora.

Koszty uczestnictwa wystawców oraz ceny biletów dla odwiedzających

Przedział cenowy dotyczący powierzchni wystawienniczej niestety nie jest stały. W roku 2019 ceny – w zależności od rodzaju stanowiska – wahały się między 92 €/m² a 300 €/m². Natomiast w roku 2021 wynosiły między 95 €/m² a 228 €/m². Warto również wspomnieć, że minimalna powierzchnia stoiska musi wynosić 20 m². Wydatki jednak na tym się nie kończą, ponieważ wystawcy muszą jeszcze pokryć dodatkowe koszty uczestnictwa. W ich skład wchodzi:

 • obowiązkowy wpis do katalogu i mediów targowych – 250 € (2019), 500 € (2021)
 • przedpłata ryczałtowa za usługi techniczne – 15 €/m² (2019), 20 €/m² (2021)
 • opłata na rzecz niemieckiej organizacji targowej AUMA – 0,60 €/m² (2019 oraz 2021)
 • opłata za usuwanie śmieci podczas targów, montażu i demontażu stoisk – 4,50 €/m² (2019), 4,75 €/m² (2021)
 • gotowe pakiety, w których skład wchodzi stoisko o powierzchni 20 m² z pełnym wyposażeniem i kompletem usług, którego koszt w 2019 roku wynosił 6160 €, a w 2021 – 6400 €.

Bilety dla odwiedzających będą dostępne dopiero od stycznia 2023 roku. Ceny biletów na edycję w 2023 r. nie zostały jeszcze ogłoszone, jednak przedział w roku 2019 wyglądał następująco:

 • bilet 1-dniowy 24 € (zakupiony online), 30 € (zakupiony w kasach targowych)
 • bilet 4-dniowy 38 € (zakupiony online), 44 € (zakupiony w kasach targowych)
 • Bilet 1-dniowy / 4-dniowy grupowy (min. 15 osób) lub ulgowy 15 € (zakupiony online), 20 € (zakupiony w kasach targowych).

Dlaczego warto wziąć udział w targach Transport Logistic 2023?

Zakres tematyczny, ilość uczestników oraz korzyści wynikające z uczestnictwa są na tyle duże, że wystawcy są w ponad 90% zadowoleni z osiągniętych wyników. Co dwa lata ilość uczestników i organizatorów rośnie, zmienia się jakość prowadzenia, a organizacja wprowadza kolaboracje z nowymi, większymi wystawcami – w 2019 roku swoje targi oraz konferencję prowadziło Air Cargo Europe – co jedynie zwiększa szanse na poszerzenie swoich doświadczeń oraz usług jako firma.

Targi Transport Logistic 2023 opinie
Opinie odwiedzających (%), źródło: Transport Logistic

Targi są głównym punktem globalnego transportu oraz sektora logistycznego, w którym setki organizatorów mają okazję do zaprezentowania swojej firmy w jak najlepszy sposób. Oprócz tego przyciągają one tłumy odwiedzających oraz specjalistów w dziedzinach powiązanych tematycznie. Dochodzi do budowania kontaktów między firmami lub firmami a ekspertami, którzy prezentują nowe metody, innowacje i podejścia, a same spotkania są często zalążkiem późniejszych kontraktów biznesowych.  Korzyści dla wystawców jest wiele i sami organizatorzy podsumowują je co dwa lata na swojej oficjalnej stronie.

Targi Transport Logistic 2023 uczestnicy
Odwiedzający targi z podziałem na zajmowane pozycje w firmach (%), źródło: Transport Logistic

Sposób aplikowania jako wystawca jeszcze nie jest nam znany. Organizacja poinformowała, że wiosną 2022 roku udostępni informacje oraz niezbędne do rejestracji dokumenty. Na ten moment wystarczy czekać, aż ruszy oficjalna sprzedaż biletów, a samo Messe München otworzy swoje drzwi na napływające z całego świata oferty organizatorów.

Korzyści z uczestnictwa w targach branżowych

Korzyści dla zwiedzających jest również wiele. Dzięki uczestniczeniu w targach, przyszli lub obecni pracownicy korporacji będą mieli okazję zapoznać się z ofertą firm wystawiających oraz ich strategiami na udany marketing, a samo wydarzenie jest idealną okazją do zapoznania się z konkurencją oraz jej produktami.

W czasie targów będzie prowadzonych wiele osobnych wystaw i konferencji. Dużą popularnością wśród odwiedzających będą się cieszyć stoiska międzynarodowe, w których udział bierze między innymi Belgia, Francja, Grecja, Finlandia, Włochy, Arabia Saudyjska, Turcja i wiele innych. Jest to idealna okazja do porozmawiania z pracownikami oraz dyrektorami zagranicznych firm, wymienienia swoich oczekiwań wobec obecnego rynku, produktów czy przyszłości samego przemysłu.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z poprzednich edycji:

Transport Logistics 2023 1
Targi Messe Munchen
Transport Logistic
Targi Messe Munchen

Targi Transport Logistics to jedne z największych targów w branży. Poznaj top 5 targów TSL.

Zdjęcia: transportlogistic.de/en/trade-fair/photos-videos/photo-gallery

Oceń wpis

5 / 5