Targi w Kantonie 2018 – jesienna edycja

Wielkimi krokami zbliżają się targi w Kantonie 2018 – jesienna edycja. Potrwają one aż przez trzy tygodnie – od 15 października do 4 listopada i odbędą się w Canton Fair Complex (inna nazwa: Guangzhou International Convention and Exhibition Centre). Jest to wspaniała okazja, żeby zapoznać się z produktami oferowanymi przez niezliczoną ilość przeróżnych firm oraz znaleźć potencjalnego kontrahenta. Na targach kantońskich odbywają się wystawy z niemalże każdej branży, także każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Jesienna edycja targów w Kantonie to szansa dla początkujących importerów, żeby zapoznać się z ofertą i rozpocząć współpracę z chińskimi firmami, a dla przedsiębiorców z wieloletnim stażem okazja do zaobserwowania obecnych trendów i nowości pojawiających się na rynku. W tegorocznych wiosennych targach kantońskich uczestniczyło ponad 25 tysięcy wystawców prezentujących produkty na 60 tysiącach stoisk.

Targi w Kantonie – fazy

Targi w Kantonie to największe targi w całych Chinach, odbywające się od 1957 roku. Tegoroczna edycja to już 124.-te takie wydarzenie. Każda edycja targów w Kantonie – zarówno wiosenna, jak i jesienna – dzieli się na trzy fazy. Podczas poszczególnej fazy prezentowane są produkty z konkretnych branż. Dlatego powinno się pamiętać o wcześniejszym sprawdzeniu, na którą fazę targów powinniśmy się wybrać. Poniżej prezentujemy podział jesiennych targów kantońskich na fazy i branże.

Faza 1 – od 15 do 19 października 2018

Podczas tej fazy prezentują się wystawcy takich branż jak elektronika, sprzęty RTV i AGD, oświetlenie, pojazdy i ich części, maszyny, narzędzia, materiały budowlane oraz produkty chemiczne.

Faza 2 – od 23 do 27 października 2018

Druga faza targów dotyczy głównie następujących branż: dobra konsumpcyjne, upominki i artykuły wyposażenia wnętrz.

Faza 3 – od 31 października do 4 listopada 2018

Trzecia faza skupia wystawców z branż takich jak odzież, tekstylia, obuwie, artykuły biurowe, torby, produkty rekreacyjne, sprzęt medyczny oraz żywność.

Rejestracja na targi w Kantonie 2018

Do wejścia na teren targów uprawnia darmowa wejściówka, którą otrzymujemy po dokonaniu rejestracji. Można to zrobić także na miejscu, w Kantonie. Jednakże, przez możliwe ogromne kolejki i wielogodzinne oczekiwanie, zaleca się zrobić to wcześniej poprzez stronę internetową targów. Poradnik oraz więcej informacji na temat rejestrowania się na kantońskie targi znajdziesz tu.

Dlaczego warto wybrać się na targi w Kantonie 2018?

Mamy możliwość na własne oczy obejrzeć interesujący nas towar, porównać go z innymi, oferowanymi przez pozostałych wystawców. Jeśli chcemy rozpocząć przygodę z importem z Chin, targi kantońskie to doskonała okazja, żeby zacząć budować relację z przyszłym partnerem biznesowym, co jest niezwykle ważne w chińskiej kulturze biznesu.

Zachęcamy również do odwiedzenia oficjalnej strony targów w Kantonie. Można poprzez nią m.in. zarezerwować pobyt w hotelu, sprawdzić oferty lotów oraz dowiedzieć się wielu innych informacji (np. dotyczących pobliskich atrakcji turystycznych).

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w największych targach w Chinach, zachęcamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem po targach kantońskich. Jeżeli poszukujesz targów poświęconych konkretnej branży, skorzystaj z wyszukiwarki targowej.

Zastanawiając się nad rozpoczęciem współpracy z chińskimi firmami, zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas poradnikiem dotyczącym chińskiej kultury w biznesie. Lektura na ten temat może ułatwić późniejszą współpracę z potencjalnym chińskim partnerem.

Oceń wpis

5 / 5