TransLogistica Poland – VII Międzynarodowe Targi TSL

9 września ruszyła rejestracja online na największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi branży TSL (Transport – Spedycja – Logistyka) – TransLogistica Poland – VII Międzynarodowe Targi TSL. Wydarzenie już od 2013 roku przyciąga specjalistów,  menedżerów oraz dyrektorów przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i handlowych. W tym roku okazja by zapoznać się z ofertą właścicieli ładunków i firm spedycyjnych, logistycznych oraz transportowych nadarzy się w dniach od 5 do 7 listopada w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

TransLogistica Poland – VII Międzynarodowe Targi TSL –targi w liczbach

Targi TransLogistica Poland (we wcześniejszych latach pod nazwą TransPoland oraz TransPoland TransLogistica) po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2013 roku. Już pierwsza edycja zyskała wiele pochlebnych opinii i została uznana za wyjątkowo udany debiut. Zgromadziła około 60 wystawców z 16 krajów i 2000 uczestników. Z każdym rokiem wydarzenie zyskiwało na znaczeniu i przyciągało coraz większą ilość osób z branży. W 2018 roku na targach gościło już 242 wystawców z 24 państw oraz ponad 7000 uczestników. Wydarzenie odniosło taki sukces, że ze względu na rekordowe zainteresowanie tegoroczna edycja po raz pierwszy odbędzie się w dwóch halach.

Wydarzenia towarzyszące

Trzydniowe targi to nie wyłącznie okazja do zapoznania się z ofertami wystawców, ale również do uczestnictwa w konferencjach i debatach. Bogaty program merytoryczny umożliwia uczestnikom wymianę myśli na wiele istotnych zagadnień. Organizatorzy starają się poruszać tematy szeroko omawiane w danym okresie. W 2013 roku rozmawiano o perspektywach rozwoju Korytarza Transportowego Bałtyk – Adriatyk, a w poprzednim roku o idei Nowego Jedwabnego Szlaku oraz problemach przewozu materiałów niebezpiecznych.

Oprócz dyskusji na tematy związane z branżą TSL, w czasie tegorocznych targów TransLogistica Poland będzie również można wziąć udział w II edycji targów pracy TransLogistica Jobs. Zamierzeniem tego przedsięwzięcia jest stworzenie platformy do spotkań wiarygodnych pracodawców ze specjalistami oraz młodymi osobami dopiero wkraczającymi na rynek pracy.

Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym jest V edycja Plebiscytu “Przyjazny Pracodawca TSL”. W 2018 roku konkurowało ze sobą prawie 50 firm. Nagroda jest przyznawana w trzech kategoriach:

  • firmy małe zatrudniające do 50 pracowników;
  • firmy średnie zatrudniające od 51 do 500 pracowników;
  • firmy duże/korporacje zatrudniające powyżej 500 pracowników.

Zainteresowanie rośnie

75% uczestników targów jako cel wizyty deklaruje poszukiwanie partnerów biznesowych, 57% zależy na utrzymaniu kontaktów biznesowych, a 55% interesuje się nowościami branżowymi. W tym roku już cztery przedsiębiorstwa zadeklarowały chęć zaprezentowania innowacji branżowych na targach.

Dyrektor targów TransLogistica Poland Paweł Konowałek rosnące zainteresowanie imprezą skwitował przypuszczeniem, że tegoroczna impreza może okazać się rekordową. Dynamiczny rozwój targów potwierdza ich znaczenie dla wszystkich osób, które zawodowo związane są z logistyką, spedycją i transportem. Zainteresowani branżą TSL powinni rozważyć udział w tegorocznych targach TransLogistica Poland.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie TransLogistica Poland.

Zapraszamy również do zapoznania się z listą targów TSL, które odbędą się w 2020 roku.

Oceń wpis

5 / 5