Transport logistic China 2024

Targi transport logistic China to największe w Azji targi branży logistycznej, transportowej oraz informatycznej, na których gromadzą się najważniejsze osoby decyzyjne z całego świata. Oprócz szerokiej gamy produktów i wystawców, targi te słyną również z bogatego planu konferencji, w których można dodatkowo wziąć udział. Najbliższa edycja transport logistic China 2024 odbędzie się w czerwcu w Szanghaju.

Gdzie i kiedy odbędą się targi transport logistic China 2024?

Targi transport logistic China 2024 odbędą się w terminie 25-27 czerwca 2024 r. w Nowym Międzynarodowym Centrum Expo w Szanghaju (SNIEC). Cena biletu wstępu na to trzydniowe wydarzenie to 30 juanów. Rejestracja online rozpocznie się w styczniu 2024 roku.

Oferta targów transport logistic China

Oferta targów jest bardzo rozbudowana, gdyż w jej skład wchodzą zagadnienia takie jak: telematyka, logistyka, E-commerce, magazyny oraz szerokie pojęcie transportu towarowego (pojazdy drogowe i szynowe, kontrola, systemy zarządzania ruchem ulicznym, systemy ochrony, chłodnie mobilne, naprawy i akcesoria).

Targi te słyną dodatkowo z bardzo różnorodnego programu konferencji, w których można wziąć udział. Aktualnie dostępna do wglądu jest jedynie jego część, która obejmuje tematy: połączenie produkcji i zarządzania łańcuchem dostaw,

  • przeładunek,
  • rola Chin w gospodarce światowej,
  • inteligentny przemysł chemiczny,
  • Jedwabny Szlak,
  • transport morski.

Statystyki z poprzednich lat

Targi transport logistic China cieszą się ogromną popularnością. W Szanghaju w 2018 roku swoje produkty wystawiło 667 wystawców, a udział w targach wzięło ponad 26 300 gości z 67 państw z całego świata. W edycji z 2022 roku w Xiamen, pomimo niesprzyjających warunków spowodowanych pandemią, udział wzięło ponad 300 wystawców oraz 10 000 gości.

Dlaczego warto wziąć udział w targach transport logistic China 2024?

Targi są niesamowitą okazją do zweryfikowania zarówno producenta, jak i oferowanego przez niego produktu. Obejrzenie produktu na żywo daje nam znacznie lepsze pojęcie tego, jak faktycznie produkt wygląda i jakiej jest jakości. W dodatku targi są najlepszą okazją, aby nawiązać relację z różnymi wystawcami i porównać oferowane przez nich ceny produktów. Istnieje również możliwość negocjacji ceny, wyliczenia oszacowanej kwoty zamówienia, a nawet nawiązania współpracy na miejscu. Szeroka gama wystawców i produktów może stanowić również źródło inspiracji dla przyszłych projektów.

transport logistic china 2024

Co warto wiedzieć przed udziałem w targach?

Kultura biznesu jest w Chinach bardzo respektowana, dlatego przed udziałem w targach warto pamiętać o kilku rzeczach. Najważniejszą kwestią są wizytówki, które należy wcześniej przygotować. Najlepiej, aby były one w dwóch językach, z jednej strony w języku angielsku, a z drugiej w chińskim. Wręczając, jak i przyjmując wizytówkę, należy pamiętać, aby wykonać to oburącz. Po otrzymaniu powinno się przeczytać jej zawartość, a następnie schować do portfela bądź specjalnego etui do wizytówek. Schowanie wizytówki do kieszeni bądź jej zgięcie byłoby uznane za brak szacunku, dlatego stanowczo tego odradzamy.

Aby nawiązać kontakt z chińskim kontrahentem, warto wcześniej pobrać mobilną aplikację WeChat. WeChat jest głównym komunikatorem w Chinach, dlatego to właśnie z niego korzystają wszyscy producenci. Komunikacja poprzez znanego nam maila może być utrudniona i zdecydowanie wolniejsza niż za pomocą WeChata, o czym należy pamiętać przed udziałem w targach.

Warto także wcześniej sprawdzić spis wystawców na danych targach oraz ich produktów. Targi są zazwyczaj dużym wydarzeniem, podzielonym na sektory. Aby nie tracić niepotrzebnie czasu, zaleca się sprawdzić mapę wydarzenia jeszcze przed przybyciem, by móc zaplanować w które konkretnie miejsca chcemy się udać.

Źródło: transportlogistic-china.com

Oceń wpis

5 / 5