Transport logistic Southeast Asia 2023

Targi transport logitic to największe targowe wydarzenie na świecie dotyczące sektora transportowego i logistyki. Odbywa się średnio co dwa lata w wielu lokalizacjach, przyciągając ogromne ilości przedsiębiorców, inwestorów oraz przedstawicieli firm. Za organizację odpowiada Messe München, będące jednym z największych organizatorów targów na świecie. Najnowsza edycja serii targów, transport logistic Southeast Asia 2023 odbywa się w Singapurze 1-3 listopada. Przyciągnie ona najbardziej wpływowych graczy na rynku transportu i logistyki z całego świata.

Targi transport logistic Southeast Asia 2023

Ze względu na miejsce wydarzenia, jedną z kluczowych ról tegorocznej edycji jest wzmocnienie relacji handlowych pomiędzy Azją a Europą. Singapur nie tylko od lat stanowi świetne połączenie handlowe z resztą Azji, lecz również cieszy się najwyższym wynikiem w rankingu LPI, który dotyczy jakości logistycznych usług, kompetencji i infrastruktury kategorii. Oprócz tego posiada świetną pozycję geopolityczną. Sami CEO Messe München, Stefan Rummel i Dr. Reinhard Pfeiffer, wskazują na strategiczne położenie Singapuru, a także podkreślają jego przodowanie, jeśli chodzi o logistykę, komentując wybór miejsca wydarzenia.

Tegoroczna edycja ma niezwykle duże znaczenie, zwłaszcza dla krajów europejskich, chcących zacieśnić więzy z kontrahentami z Azji. Wydarzenie ma mieć ponad 107 000 m2 przestrzeni. Szacuje się, że liczba wystawców na targach Southeast Asia 2023 wyniesie 500, a odwiedzających nawet 5000. Przyciągając największych gigantów na rynku logistyki oraz transportu, targi stanowią świetną okazję do nawiązania nowych kontaktów, bądź zacieśnienia istniejących już więzi.

Wydarzenie z serii transport logistic już w swojej poprzedniej edycji poruszyło istotne i przyszłościowe kwestie, takie jak sztuczna inteligencja, digitalizacja, braki w odpowiednio wyszkolonych pracownikach i braki wśród kierowców. W tym roku również można oczekiwać poruszenia tematów, które obecnie stanowią gorący temat dyskusji. Bieżąca sytuacja na rynku jest zmienna, niestabilna, przez co niezwykle istotnym jest nadążanie za współcześnie panującymi unowocześnieniami, jak i szukanie rozwiązań różnych problemów. Targi transport logistic Southeast Asia stanowią świetną okazję do tego.

Gdzie i w jakich godzinach odbywają się targi transport logistic Southeast Asia 2023?

transport logistic southeast asia 2023 singapur
Zródło: transportlogisticsea.com/getting-to-the-venue

Miejscem wydarzenia jest Sands Expo and Convention Centre w Singapurze. Dni targowe to 1-3 listopada. Przewidziane godziny to:

  • 1-2 listopada (środa-czwartek) od 10 do 18
  • 3 listopada (piątek) od 10 do 17

Co oferują targi transport logistic Southeast Asia 2023?

Częścią targów będą profesjonalne konferencje, gdzie wypowiadać się będą eksperci w branży, dzieląc się obecnymi tendencjami na rynku i dając wzgląd na tematy, mające odgrywać istotną rolę w przyszłości. Dzięki programowi wydarzenia, mającym być dostosowanym do panujących wyzwań i tendencji na rynku, konferencje mają pomóc znaleźć rozwiązania współczesnych problemów. Także ich celem jest przedstawienie innowacyjnych metod oraz innowacyjnych rozwiązań.

Targi również oferują nawiązanie bliższych relacji, dając trzy dni na spotkania, konwersacje przy okrągłym stole, czy w trakcie przerw. Prywatne relacje odgrywają krytyczną rolę w biznesie z krajami azjatyckimi. Ceniąc sobie ich wartość, azjatyccy kontrahenci często na nich bazują decyzję o zawarciu danego kontraktu.  Oprócz tego targi również proponują wcześniej zaaranżowane spotkania 1:1 ze światowymi usługodawcami, w celu zapoznania się, nawiązania kontaktu i handlu z topowymi kupcami. Po przerwie związanej z pandemią COVID-19 oraz w związku z nią, stosunkowo niedawnym otwarciu granic krajów takich jak Chiny czy Japonia, oferta targów transport logistic Southeast Asia jest świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów.

Jak zarejestrować się na targi transport logistic Southeast Asia 2023

Oceń wpis

5 / 5