Transport Logistics Monachium 2019 – relacja

Targi Transport Logistics Monachium są jednym z najważniejszych wydarzeń branży TSL w Europie. Eedycja targów w 2019 r. trwała od 4 do 7 czerwca. W tym roku również przedstawiciele ShipHub mieli okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu. Poniżej przedstawiamy naszą relację na ten temat.

Targi Transport Logistics Monachium

Targi organizowane są już od 1974 roku. W tym roku miały miejsce w halach wystawowych Messe München w Monachium.

Swoim zakresem targi Transport Logistics obejmują wszelkiego rodzaju transport, logistykę, mobilność, rozwiązania IT, a także zarządzanie łańcuchem dostaw.

Wydarzenie zostało podzielone na cztery sektory:

 1. Usługi dla frachtu i logistyki – sektor obejmował najnowsze rozwiązania dla wszystkich rodzajów transportu i logistyki.
 2. IT, telematyka, e-biznes i telekomunikacja – w tym sektorze zostały przedstawione rozwiązania telekomunikacyjne, informatyczne i informacyjne.
 3. Intralogistyka – zaprezentowano innowacje z zakresu intralogistyki.
 4. Wyposażenie dla transportu – zostało zaprezentowane zarówno wyposażenie dla transportu morskiego i lotniczego, jak również mieszanego.

Główne tematy

Głównymi tematami poruszanymi na targach były przede wszystkim wojna targowa pomiędzy USA i Chinami, niedobór kierowców na rynku, Nowy Jedwabny Szlak, a także wykorzystanie sztucznej inteligencji w transporcie. 

Jednym z dominujących problemów, poruszanych na debatach był właśnie brak kierowców na rynku pracy. Rozmawiano na temat lepszych warunków zatrudnienia, a także roli sztucznej inteligencji w transporcie i pomocy jaką może w tej dziedzinie zaoferować. Rozwiązanie to mogłoby się sprawdzić w dłuższej perspektywie. Łańcuchy logistyki stałyby się przejrzystsze i bardziej efektywne.

Dane w liczbach

Wydarzenie przyniosło nowe rekordy. W tym roku udział wzięło 10% więcej wystawców niż w ubiegłej edycji. Łącznie było ich aż 2374 z 63 różnych krajów (rok 2017: 2162). Targi odwiedziło natomiast 64 000 osób ze 125 różnych krajów, co oznacza wzrost o 5% w stosunku do roku poprzedniego (rok 2017: 60 726). Około 30 000 odwiedzających przybyło z zagranicy. W porównaniu z wcześniejszymi latami, wydarzenie zostało wzbogacone o jedną dodatkową halę wystawową, tym samym udostępniając 10 hal do zwiedzania.

Wystawcy z różnych krajów

Największa liczba wystawców pochodziła z Niemiec, jednakże przybyło również wiele firm z innych krajów.

Top 10 wystawców pod względem ilości (nie licząc Niemiec):

 1. Holandia
 2. Włochy
 3. Belgia
 4. Francja
 5. Polska
 6. Chiny
 7. Austria
 8. Hiszpania
 9. Wielka Brytania
 10. Czechy

Na targach ponownie można było zobaczyć stoiska takich firm jak Fercam, Neutral Air Cargo, Hong Kong COSCO Shipping Lines, China Asia Shipping, jak również Yuxinou Logistics i DHL.

Obecność chińskich firm

Szczególnie można było zauważyć wzrost wystawców z Chin, którzy szukali partnerów do współpracy w Europie, w ramach inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku.     

ShipHub na targach

Przedstawiciele ShipHub również byli obecni na targach Transport Logistics w Monachium. Promowaliśmy porównywarkę cen transportu i zachęcaliśmy do odwiedzenia naszej strony.

Poniżej można zapoznać się ze zdjęciami:

targi
targi transport logistics monachium
transport
monachium
railway transport
transport logistics monachium
targi

O targach edycji 2019

Targi Transport Logistics 2019 to na pewno wydarzenie, stwarzające możliwości do wymiany doświadczeń. Ponadto była to ciekawa okazja do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.

Targi Transport Logistics od wielu lat są jednym z najważniejszych wydarzeń targowych w branży TSL. Uczestniczy w nich wiele film z różnych krajów, co sprawia że stają się atrakcyjne dla wielu odwiedzających.

Oceń wpis

5 / 5