Transport z Argentyny

Argentyna to drugi największy kraj w Ameryce Południowej, położony nad Oceanem Atlantyckim. Jest to 22. największa gospodarka na świecie i brama na Amerykę Południową. Jest to jeden z większych producentów produktów spożywczych. Jak zorganizować transport z Argentyny?

Transport z Argentyny – główne produkty wymiany handlowej

Argentyna to największy na świecie eksporter mączki sojowej, oleju sojowego, mielonych orzechów oraz otrębów. Duży udział w eksporcie Argentyny mają kukurydza i pojazdy ciężarowe.

Import Polski z Argentyny osiągnął rekordową wielkość 970 mln USD. Największy udział w imporcie mają produkty z działów:

 • pozostałości i odpady przemysłu spożywczego; gotowa pasza dla zwierząt (80%, m.in. makuchy i inne pozostałości stałe, pozostałe z ekstrakcji oleju sojowego)
 • nasiona i owoce oleiste; ziarna, nasiona i owoce różne (głównie orzeszki ziemne, nieprażone ani niepoddane w inny sposób obróbce cieplnej)
 • pojazdy nieszynowe i akcesoria (np. części i akcesoria pojazdów).

Transport z Argentyny

Z powodu znacznej odległości między Argentyną a Polską, jednymi możliwymi rozwiązaniami transportowymi są fracht morski i lotniczy.

Transport morski z Argentyny

Transport morski to najczęściej wybierane rozwiązanie do przewozu towarów. Plusem przewozów morskich jest to, że niskim kosztem można przewieźć dużo towaru na dalekie odległości. Do wyboru jest drobnica lub przewóz pełnokontenerowy (LCL i FCL). Podróż morska jest jednak czasochłonna i związana z wysokim stopniem ryzyka, dlatego warto ubezpieczyć ładunek.

Transport morski z Argentyny do Polski trwa około 30-35 dni.

Porty morskie w Argentynie

Najważniejsze porty morskie w Argentynie:

 • Port Buenos Aires (ARBUE) to ogromny port morski Argentyny, w komercyjnym, przemysłowym i kulturowym centrum kraju. Port obsługuje cargo zawierające produkty przemysłowe i rolnicze. 25% statków przybijających do portu to kontenerowce.
 • Port Bahia Blanca (ARBHI) to kolejny duży port w Argentynie. Do portu najczęściej przybijają masowce. Tak naprawdę jest to grupa portów wzdłuż wybrzeża, rozciągająca się na długość 30 km.
 • Port La Plata (ARLPG) położony jest ok. 50 km od Buenos Aires. Rocznie przeładowuje się w tym porcie 3 mln ton cargo. Do portu La Plata przybija dużo zbiornikowców.

Przykładowa trasy morskie z Argentyny do Europy

Trasa Hapag-Lloyd z Argentyny do Europy

 • ECX: Buenos Aires – Montevideo – Rio Grande – Navegantes – Paranagua – Santos – Rio de Janeiro – Pacem – Tanger – Rotterdam – London Gateway – Hamburg – Bremerhaven – Antwerpia – Hawr (38 dni)

Trasa MAERSK z Argentyny do Europy

 • NEOSAMBA: Buenos Aires – Montevideo – Rio Grande – Paranagua – Santos – Tanger – London Gateway – Rotterdam – Hamburg – Antwerpia (32 dni).

Transport lotniczy z Argentyny

Jeśli siedem tygodni podroży morskiej to zbyt długi okres oczekiwania, rozważ transport lotniczy. Mimo że fracht lotniczy wyniesie o wiele więcej niż morski, transport z Argentyny do Europy będzie trwał około jednego tygodnia. Ładunek będzie także narażony na mniejsze ryzyko niż jest to w przypadku przewozów morskich. 

Lotniska cargo w Argentynie

Międzynarodowy port lotniczy Buenos Aires-Ezeiza (EZE) to port położony 22 km na południe od Buenos Aires. Został on założony w 1949 r. Jest to najbardziej ruchliwy port pod względem wielkości ruchu pasażerskiego w kraju. Na lotnisku operuje największa liczba linii lotniczych w Argentynie.

Trasy lotów cargo z lotniska w Buenos Aires-Ezeiza do Europy:

 • LATAM Cargo Chile: Frankfurt
 • Lufthansa Cargo: Frankfurt
 • Martinair: Amsterdam, Londyn-Stansted.
Transport z Argentyny - najważniejsze porty

Ile kosztuje transport z Argentyny?

Na koszt transportu wpływa wiele zmiennych, jak sama forma transportu, wielkość przesyłki, prowizja spedytora itd. Jeśli chcesz uzyskać najlepszą ofertę, złóż zapytanie na platformie ShipHub.pl za darmo. Sprawdzeni spedytorzy wycenią swoje usługi, a Ty wybierzesz najbardziej odpowiadającą Ci ofertę.

Wyceń transport za darmo na ShipHub.pl

Transport z Argentyny – podsumowanie

 • Towar z Argentyny do Europy przetransportujesz za pomocą samolotu cargo lub statku towarowego.
 • Przewóz towarów z Argentyny do Europy/Polski wynosi ok. od jednego do pięciu tygodni.
 • Sprawdzonych spedytorów znajdziesz na ShipHub.pl.

Oceń wpis

5 / 5