Transport z Pakistanu

Wielkość importu z Pakistanu do Polski wciąż rośnie. W 2019 roku, wartość importu wyniosła 435,1 mln USD. Najwięcej zaimportowano odzieży, tkanin oraz wyrobów ze skóry. Najlepszym rozwiązaniem przewozu z Pakistanu do Europy jest transport morski.

Transport morski z Pakistanu

Pakistan ma dostęp do morza i z powodu znacznej odległości od Europy najczęściej obierany jest fracht morski. W przypadku przewozów morskich, można wybrać transport całokontenerowy bądź drobnicowy (FCL lub LCL).

MSC oferuje trasy:

  • Muhammad Bin Qasim-Bremerhaven (38 dni);
  • Muhammad Bin Qasim-Felixstowe (25 dni);
  • Muhammad Bin Qasim-Rotterdam (27 dni).

CMA CGM oferuje połączenie EPIC 2 z Karaczi do Hamburga w 27 dni.

W ramach usługi Indian Ocean Service (IOS), Hapag-Lloyd oferuje przewóz z Karaczi do Hamburga w 27 dni. Indian Ocean Service 3 to trasa z portu Qasim do m.in. Bremenhaven (25 dni).

Należy mieć na uwadze, że podana ilość dni to tzw. czas tranzytu. Do tego należy dodać transport drogowy z oraz do portów.

Transport z Pakistanu – porty

Głównymi portami w Pakistanie są Karaczi oraz Qasim. Razem obsługują one 90% przepływu towarów z Pakistanu.

Port Karaczi (kod PKKHI) to głębinowy port morski. Jest to jeden z głównych i największych portów w Azji. Przez niego przechodzi około 60% pakistańskich ładunków.

Przewoźnicy: ABB, APL, BIM, CEC, Continental Containe, Cargo lines, Cargo-Levant, CSB, CMA CGM, Crossseas Liner, DAL, Ecu-Line, Emirates, Evergreen, FTL, Global CL, Goodrich, Greycarrier, Hamb Sued, Hapag-Lloyd, HMM, IMS, Indus CTR, Interser, Maersk, M&J Lines, MSCOL, NMT Lines, Oceanic, SAL, SSC, TMCL, Vanguard, Van Uden.

Port Qasim (kod PKBQM) to drugi największy pod względem wielkości obsłużonego cargo port morski w Pakistanie. Jego nazwa odnosi się do zdobywcy miasta, w którym port się znajduje – Muhammad bin Qasima.

Przewoźnicy: BIM, CMA CGM, Crossseas Liner, DAL, FTL, Global CL, Greycarrier, Hapag-Lloyd, Indus CTR, LGL, Maersk, M&J Lines, MSC, OL, SAL, TMCL, UOL.

Port Lahore to pierwszy suchy port w Pakistanie. Położony jest na granicy z Indiami. Przewoźnicy: APL, Continental Containe, Cargo lines, CMA CGM, Crossseas Liner, Ecu-Line, Greycarrier, Hapag-Lloyd, SSC, Vanguard.

Transport z Pakistanu - porty

Koszt transportu morskiego z Pakistanu

Od tego, ile będzie wynosiła cena przewozu, zależy między innymi od rodzaju towaru, jego ilości, a co najważniejsze – trasy, którą ładunek ma przebyć. Aby nie przepłacać, dobrym rozwiązaniem jest porównanie ofert spedytorów. Odpowiedniego dla siebie spedytora znajdziesz na platformie ShipHub. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie, a spedytorzy zaproponują wartość usługi. Wycenią oni także transport z Pakistanu. Poniżej przedstawiamy przykładowo wypełnione formularze:

Transport z Pakistanu – podsumowanie

Przy transporcie z Pakistanu najczęściej obierany jest transport morski. Trasy morskie z Pakistanu do Europy oferują przewoźnicy tacy jak MSC, CMA CGM oraz Hapag-Lloyd.

Wyceń transport za darmo na ShipHub.pl

Oceń wpis

5 / 5