Transport z Shenzhen do Polski

Shenzhen to miasto w Chinach graniczące z Hongkongiem i jedno z najbogatszych miast świata. Shenzhen jest chińskim zagłębiem produkcyjnym urządzeń elektronicznych, a port w mieście jest jednym z największych na świecie portów morskich. Jak przeprowadzić transport takich i innych produktów z Shenzhen do Polski?

O Shenzhen

Shenzhen w prowincji Guangdong to jeden z najważniejszych ośrodków ekonomicznych Chin. Miasto „zaprojektowane” jeszcze przez Deng Xiaopinga było swojego rodzaju eksperymentem gospodarczym i próbą stworzenia konkurencji dla sąsiadującego Hongkongu, obecnie liczy sobie ponad 13 mln mieszkańców. To właśnie w Shenzhen w 1980 roku władze zdecydowały się utworzyć pierwszą w kraju specjalną strefę ekonomiczną, dając tym samym impuls do rozwoju gospodarczego.

W latach 90. XX wieku władze miasta Shenzhen podjęły decyzję o intensyfikacji wspierania przemysłu high-tech. Doprowadziło to do tego, że obecnie to właśnie przemysł wysokich technologii jest najważniejszą częścią gospodarki miasta. Polityka gospodarcza miasta została ukierunkowana w stronę eksportu produktów high-tech. Na przestrzeni 30 lat od 1979 r. do 2007 r. wolumen handlu wzrósł z 17 mld USD do aż 285 mld USD.

Shenzhen w Chinach

Transport z Shenzhen – główne produkty wymiany handlowej

Shenzhen jest głównym centrum produkcyjnym branży high-tech w Chinach. W związku z tym z tego regionu najlepiej podejmować się importu wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych, elektronicznych, maszyn, podzespołów komputerowych czy też innych specjalistycznych sprzętów. Wartość wyjściowa produktów z sektora technologicznego w 2020 roku wyniosła 974 mld USD.

Transport z Shenzhen do Polski

Shenzhen jest położone nad deltą Rzeki Perłowej przy ujściu do Morza Południowochińskiego. Transport z Shenzhen do Polski jest możliwy przy zastosowaniu przewozu:

  • morskiego
  • lotniczego
  • multimodalnego.

Transport morski z Shenzhen do Polski

Transport morski jest najbardziej popularną metodą na jaką decydują się importerzy. Jest to najtańsza opcja, niemniej jednak czas oczekiwania i potencjalne niebezpieczeństwa są największe. Średni czas transportu morskiego z Shenzhen do portu w Gdańsku lub Gdyni to ok. 28 dni.

Port Shenzhen to de facto zbiorowa nazwa wielu portów, znajdujących się wzdłuż części linii brzegowej w Shenzhen. Rozciąga się wzdłuż 260 km wybrzeża. Port przedzielony jest również półwyspem Kowloon na dwa obszary: port wschodni i zachodni.

Port w Shenzhen jest trzecim co do wielkości portem na świecie. Przebiega przez niego ok. 230 międzynarodowych tras kontenerowych i jest to największa liczba ze wszystkich portów w Chinach.

Transport lotniczy z Shenzhen do Polski

Transport zorganizowany drogą lotniczą to idealne rozwiązanie dla importerów, którym zależy na czasie. Zdecydowanie się na taki środek transportu jest szczególnie opłacalne w przypadku importu rzeczy o wysokiej wartości oraz produktów które mają relatywnie krótki termin ważności. Transport lotniczy bez wątpienia jest droższy, niemniej jednak jest to najbezpieczniejsza i najszybsza opcja. W tym przypadku, cena transportu zależy od wagi (VGM) przewożonego produktu, a czas dostawy można oszacować na 3 do 5 dni.

Międzynarodowy Port Lotniczy Shenzhen, które obsługuje transport cargo do Polski jest jednym z największych portów lotniczych cargo w południowych Chinach. Otwarty w 1991 roku port rocznie obsługuje ponad 1 mln to ładunków.

Transport lotniczy z Shenzhen odbywa się do lotniska Chopina w Warszawie.

Mapa Shenzhen

Transport multimodalny z Shenzhen do Polski

Dobrą alternatywą dla transportu morskiego i lotniczego jest połączeniu różnych środków przewozu. Przykładowo, z Shenzhen samochodem ciężarowym można przewieźć ładunek do Changsha i przeładować go do pociągu towarowego, gdzie następnie ruszy on do Warszawy.

Transport multimodalny jest tańszą opcją niż transport lotniczy i jednocześnie szybszą niż transport morski.

Ile kosztuje transport z Shenzhen do Polski?

Koszt transportu ładunku z Chin zależy od wielu czynników takich jak:

  • trasa i odległość
  • waga i objętość towaru
  • rodzaj towaru
  • środek transportu.

Bez względu na to, na jaki rodzaj transportu się zdecydujesz, oferty sprawdzonych spedytorów sprawdzisz na ShipHub.pl. Wystarczy wypełnić krótki formularz, by otrzymać oferty od wielu spedytorów.

Wyceń transport za darmo

Podsumowanie

  • Ładunek z Shenzhen do Polski można przemieścić drogą morską, lotniczą, bądź transportem multimodalnym
  • Czas transportu z Shenzhen do Polski trwa od paru dni (przewozy lotnicze) do sześciu tygodni (przewozy morskie).
  • Oferty spedytorów dla swojego towaru znajdziesz na ShipHub.pl.

Oceń wpis

4.7 / 5