TRANSPORTEX – targi branży TSL

Targi TRANSPORTEX to targi z branży transportu, spedycji i logistyki (TSL). Odbyły się w zeszłym tygodniu i trwały od 16 do 17 kwietnia. Targi transportowe to doskonała okazja do przedstawienia ofert i osiągnięć firm działających w obszarze transportu i spedycji, pozyskania nowych kontaktów, a także doskonała możliwość uzyskania fachowej wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie technologii i usług transportowych. Poniżej można zapoznać się z naszą opinią na temat zorganizowanych targów.

O targach

Targi TRANSPORTEX utrzymane są w formule B2B. Właściciele firm transportowych, przewoźnicy, spedytorzy, menadżerowie transportu drogowego z firm logistycznych, produkcyjnych i dystrybucyjnych mieli w zeszłym tygodniu doskonałą okazję do spotkania dzięki zorganizowanym targom TRANSPORTEX.

Targi odbyły się w sosnowieckim Expo Silesia.

Tematyka targów TRANSPORTEX

Tematyka targów kolejny rok z rzędu obejmujmowała przede wszystkim:

 • Logistykę i spedycję
 • Transport drogowy, lotniczy, morski i kolejowy
 • Sprzęt i wyposażenie transportu
 • Inteligentne Systemy Transportowe
 • Bezpieczeństwo i kontrolę w transporcie
 • Usługi i rozwiązania okołotransportowe tj. usługi celne, leasing, ubezpieczenie itd.

TRANSPORTEX – atrakcje 

16 kwietnia można było wziąć udział w konferencji pt.: „Zmiany w transporcie – 2019”, która została zorganizowana we współpracy z Kancelarią Transportową KOBEN.

Drugiego dnia targów natomiast odbyła się Konferencja Polskiej Unii Transportu, na której zostały poruszone kwestie najnowszych przepisów.

Ponadto targi dały możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji, warsztatów, pokazów, seminariów i pomogły zgromadzić potrzebną wiedzę w zakresie transportu.

Na oficjalnej stronie targów można zapoznać się z dokładnym programem targów.

Ceny biletów

Cena biletu normalnego to koszt 20 zł, jednakże możliwy był bezpłatny wstęp w kilku przypadkach.

Bezpłatny wstęp przeznaczony był dla:

 • firm branżowych po dokonaniu rejestracji on-line (nie uwzględnia uczniów i studentów), rejestracja była również czynna w trakcie trwania wydarzenia
 • osób posiadających zarejestrowane zaproszenie
 • uczestników konferencji „Transport Niskoemisyjny w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – infrastruktura na rzecz elektromobilności” (po dokonaniu oddzielnej rejestracji on-line)
 • uczestników konferencji „Zmiany w Transporcie 2019” (po dokonaniu oddzielnej rejestracji on-line)
 • prasy po akredytacji

Zdjęcia

Poniżej można zapoznać się z kilkoma zdjęciami zrobionymi podczas naszej wizyty na targach TRANSPORTEX w Sosnowcu.

Targi
TRANSPORTEX
Targi TRANSPORTEX
TRANSPORTEX
Targi w exposilesia
Exposilesia

Podsumowanie targów TRANSPORTEX

W rzeczywistości targi nie robiły jednak większego wrażenia. Okazało się, że było znacznie mniej wystawców niż było to zapowiadane, przez co w dość krótkim czasie można było przejść całą halę targową, oglądając stoiska.

Z pozytywnych aspektów warto jednak zwrócić uwagę na sekcję prasową i możliwość zapoznania się z magazynami na tematy spedycji, logistyki i transportu.

Oceń wpis

5 / 5