Transport&Logistic Indonesia 2020

Jest to trzecia już edycja targów Transport&Logistic Indonesia. W 2020 roku targi zostaną połączone wraz z innymi ważnymi wydarzeniami branży TSL takimi jak: Forklift Indonesia, Bus&Truck South East Asia, RailwayTech Indonesia a ponadto z INAPA 2020. Transport&Logistic Indonesia 2020 odbędzie się 18-20 marca 2020 w Jakarta International Expo Kemayoran w Dżakarcie w Indonezji. Jest to absolutne „must be” dla tych, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi nowinkami w branży logistycznej. EXPO będzie wystawą branży inteligentnej logistyki, wózków widłowych, przeładunku materiałów, magazynowania jak i wielu innych.

Indonezyjski rynek logistyczny

Na samym początku warto zapoznać się z realiami rynku branży logistycznej w Indonezji, który w ostatnich latach przeżywa największy rozwój. Do 2021 roku spodziewany jest znaczny wzrost (o 7,9%) przychodów na indonezyjskim rynku logistycznym. Zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową wzrośnie o ponad 240 tysięcy m2. Co więcej, przewiduje się, że spedycja będzie najszybciej rozwijającą się branżą w przyszłości. Dodatkowo, logistyka przesyłek ekspresowych i rynek e-commerce również bardzo się rozwija i zyskuje na popularności.

Ponadto, Indonezja dołączyła do ASEAN Economic Community, dzięki czemu transgraniczne przesyłki stały się prostsze w obsłudze logistycznej. Co ważniejsze, członkostwo Indonezji w ASEAN dało możliwość zredukowania kosztów logistycznych.

O targach Transport&Logistic Indonesia 2020

Na targach pojawi się 250 firm wystawiających i ponad 18 tysięcy odwiedzających na łącznej powierzchni wystawienniczej 6 tysięcy m2. Wydarzenie to platforma B2B, na której z pewnością można nawiązać nowe biznesowe kontakty. Ponadto, jest to okazja do zapoznania się z obiecującym rynkiem logistycznym w Indonezji i znalezienia najbardziej innowacyjnych produktów i usług, które zrewolucjonizują rynek TSL.

Na Transport&Logistic Indonesia 2020 pojawią się przedstawiciele transportu multimodalnego, portów, lotnisk, terminalów przeładunkowych a także towarowych. Oprócz tego,  będzie można zapoznać się z obszarem związanym z magazynowaniem m.in. z wózkami widłowymi, paletami czy kontenerami. Na wydarzeniu będzie również możliwość zapoznania się z nowościami technologicznymi, które znalazły zastosowanie w logistyce. Będą to np. nowoczesne metody monitorowania przesyłek, systemy do zbierania i zarządzania danymi o ładunku, jak i również udoskonalony GPS. W dodatku, pojawią się producenci branż m.in.: motoryzacyjnej, elektronicznej, elektrycznej, naftowej, gazowej, górniczej jak i również chemicznej.

Dlaczego warto odwiedzić targi Transport&Logistic Indonesia 2020?

Zawsze podkreślamy, że wyjazd na targi to świetna okazja do rozwoju i zaprezentowania swojej firmy na innym rynku. Poza tym, w 2020 roku targi są połączone z wieloma innymi wydarzeniami z branży TSL, dlatego tym bardziej warto się na nie wybrać. Czy jedziemy jako odwiedzający, czy wystawiający zawsze wiążą się z tym ogromne korzyści m.in.:

  • zorientowanie się w nowościach w branży;
  • poszukiwanie nowych produktów;
  • zapoznanie się z problemami przed jakimi staje branża i szukanie rozwiązań;
  • poznanie specyfiki innych, międzynarodowych rynków;
  • pozyskanie nowych kontaktów biznesowych;
  • oraz poznanie swoje konkurencji.

Jeśli planujemy wyjazd na targi Transport&Logistic Indonesia 2020 to na oficjalnej stronie wydarzenia należy uprzednio się zarejestrować.

Oceń wpis

5 / 5