Worldwide Partners Alliance

Worldwide Partners Alliance (WPA) jest niezależną, profesjonalnie zarządzaną globalną siecią dostawców usług transportowych i logistycznych. Jak do niej dołączyć oraz jakie są korzyści z członkostwa w WPA?

Czym zajmuje się Worldwide Partners Alliance?

Worldwide Partners Alliance specjalizuje się przede wszystkim w spedycji lotniczej i morskiej jak i w usługach niszowych oraz specjalistycznych.

WPA założona została w październiku 2010 roku przez Petera van der Knaapa – obecnie weterana w branży transportu. WPA stawia dostarczanie najwyższej klasy usług, dlatego wobec potencjalnych członków przeprowadza się ostrą selekcję. Opłaty członkowskie pozwalają na stały rozwój i poszerzanie się WPA. Ta globalna sieć składa się z przedsiębiorstw dla których liczy się jakość. Każdy z członków utrzymuje wysokie standardy, zapewniając klientom najwyższy poziom jakości usług.

Przychody członków WPA wynoszą ponad 4 miliardy dol. amerykańskich, generowane przez ponad 10 tys. pracowników pracujących w 410 biurach w ponad 200 miastach w 94 krajach. WPA po względem wielkości rywalizuje z największymi międzynarodowymi konkurentami.

Korzyści z członkostwa w WPA

W ofercie członkowskiej wyszczególniono, że w przeciwieństwie do firm konkurencyjnych oferujących głównie bezpłatne członkostwo lub specjalne rabaty, WPA stawia przede wszystkim na długotrwałą współpracę. Wiąże się to z szeregiem przeróżnych korzyści:

  • nawiązywanie relacji zawodowych z przedsiębiorcami zarówno krajowymi jak i międzynarodowymi o podobnych wartościach i przekonaniach;
  • dostęp do listy wstępnie zakwalifikowanych i polecanych członków;
  • możliwość dostarczania usług na rynku niszowym z nieograniczoną liczbą członków;
  • możliwość współpracy z obiektywnym zespołem zarządzającym składającym się ze specjalistów w branży;
  • zabezpieczenie wierzytelności poprzez WPA Gold Fund;
  • możliwość uczestniczenia w corocznej konferencji, której celem jest maksymalizacja rozwój biznesu;
  • maksymalna liczba trzech członków na usługę na miejscu danego lotniska bądź portu (w przypadku wysoce rozwiniętego obszaru np.: w Szanghaju, Londynie, Nowym Jorku itp. limit wynosi pięć członków);
  • interaktywny program poleceń przynoszący członkom korzyści w zamian za rekomendacje;
  • możliwość dostępu do cotygodniowego, elektronicznego biuletynu donoszącego o najnowszych wiadomościach branżowych;
  • zarząd WPA kładzie nacisk na wyznawanie zasady „jakość ponad ilość”.

Opłaty Gold Fund

Każdy członek będący spedytorem lotniczym lub oceanicznym jest zobowiązany do uczestnictwa w funduszu WPA Gold. Wiąże się to z opłatą 500 dol. amerykańskich rocznie. Jeśli członkowie zechcą włączyć do WPA Gold niezarejestrowane biura w tym samym kraju, obowiązuje ich dodatkowa opłata w wysokości 250 dol. amerykańskich za każdy dodatkowy oddział.

W myśl zasady „Three strikes and you are out” jeśli aktualny członek zostanie trzy razy upomniany o zaległych opłatach, jego członkostwo zostaje wstrzymane. Może być ono przywrócone dopiero w momencie, gdy zarząd WPA wyrazi na to zgodę.

Zapoznaj się także z CGCI, globalną siecią spedytorów.

Oceń wpis

5 / 5