Połączenie Wuxi-Uzbekistan

Ponad 1000 ton towarów opuściło Wuxi w Chinach pociągiem towarowym kierując się do Uzbekistanu. To nowe połączenie transportu kolejowego Wuxi-Uzbekistan może skrócić podróż między Chinami a Uzbekistanem o około 20 dni w porównaniu z transportem morskim. Szacowany czas tranzytu to 20 dni.

Połączenie Wuxi-Uzbekistan

Pociąg Wuxi-Uzbekistan przewozi na rynek uzbecki towary o łącznej wartości rynkowej 30 milionów juanów, takie jak:

  • sprzęt AGD
  • granulat poliestrowy
  • świdra rurowe
  • opony i inne części do samochodu.

Pociąg towarowy ma dotrzeć do Uzbekistanu po 20 dniach od wyjazdu ze wschodnich Chin.

Połączenie towarowe prowadzi z Wuxi przez Lianyungang i Kazachstan do Uzbekistanu. Fracht jest wysyłany również w przeciwnym kierunku. W tym przypadku port Lianyungang staje się bramą eksportową do Japonii, Korei Południowej i Singapuru. Mimo że port Lianyungang nie jest tak znany, jak pobliskie porty Szanghaju i Qingdao, port Lianyungang znajduje się w pierwszej czterdziestce największych portów kontenerowych na świecie. Teraz umacnia swoją pozycję jako chińskie centrum usług handlowych dla Azji Centralnej.

Nowe połączenie to świetna wiadomość dla przedsiębiorstw handlu zagranicznego, które od początku pandemii COVID-19 doświadczały trudności w eksporcie towarów. Sieć pociągów towarowych między Chinami a Azją Środkową jest doskonałą alternatywą dla transportu morskiego, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas. Innymi zaletami transportu kolejowego są jego ekologiczność (mniejszy ślad węglowy) oraz mniejsza szansa na stracenie lub uszkodzenie ładunku.

Inicjatywa Pasa i Szlaku rośnie w siłę. Chiny rozwijają nowe połączenia z Europą, Azją Środkową i krajami ASEAN. W tym roku oprócz linii Wuxi-Lianyungang-Uzbekistan, na linii Wuxi-Xuzhou-Hamburg, Wuxi-Suzhou-St. Petersburg i Wuxi-Xuzhou-Moskwa uruchomiono pociągi testowe. Kolej Chiny-Laos na linii kolejowej Kunming-Singapur przetransportowała ponad 1 mln ton towarów w ciągu zaledwie siedmiu miesięcy.

Przeczytaj więcej o Inicjatywie Pasa i Drogi, która zwiększyła możliwości transportu kolejowego:

Pociągi towarowe z Chin – lista krajów

Nowe połączenie kolejowe na trasie Chiny-Niemcy

Połączenia kolejowe z Chin do Niemiec

TOP 5 chińskich miast połączonych koleją z Europą

Operatorzy połączeń kolejowych na trasie Chiny-Polska

Zdjęcie: xiancn.com/content/2022-08/14/content_6625616.htm

Oceń wpis

5 / 5